Strona głównaGryAktualnościKerbal Space Program 2 - twórcy po raz kolejny przekładają datę premiery

Kerbal Space Program 2 – twórcy po raz kolejny przekładają datę premiery

Kerbal Space Program 2 znów zalicza opóźnienie. Twórcy gry poinformowali fanów w poniedziałek o postępach w pracach nad wielokrotnie przekładanym projektem, twierdząc, że sequel będzie gotowy na początku 2023 roku na PC – na konsolach jeszcze w tym samym roku.

„Budujemy grę o ogromnej złożoności technologicznej i poświęcamy jej dodatkowy czas, aby zapewnić jakość i poziom dopracowania, na jaki zasługuje” – wyjaśniono w poście. „Nadal koncentrujemy się na tym, aby KSP2 działało dobrze na różnych sprzętach, miało niesamowitą grafikę i było bogate w zawartość. W Intercept Games stworzyliśmy spektakularny zespół, w skład którego wchodzą, jak już wcześniej wspomniano, kluczowi członkowie zespołu deweloperskiego stojącego za oryginalnym Kerbal Space Program.”

Kerbal Space Program 2

Dyrektor kreatywny Nate Simpson opublikował również film wyjaśniający nową datę premiery i opóźnienie, choć nie zawierał on zbyt wielu dodatkowych informacji.

Zobacz: Dead Space remake – potwierdzono datę premiery

Pierwszy Kerbal Space Program został zaprojektowany przez Squad, niekonwencjonalny międzynarodowy zespół z siedzibą w Mexico City, który został przejęty przez Take Two w 2017 roku. Sequel został pierwotnie zapowiedziany na 2019 rok, a za jego opracowanie odpowiadało Star Theory Games (dawniej Uber Entertainment). W tym samym roku zespół ten został wymieniony na Intercept Games. To właśnie ta zmiana – wraz z pandemią COVID-19 i ogólną złożonością symulacji lotu kosmicznego – spowodowała, według twórców, liczne opóźnienia w pracach nad Kerbal Space Program 2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię