Strona głównaGryKilka szczegółów na temat Fallout 76 prosto z QuakeCon

Kilka szczegółów na temat Fallout 76 prosto z QuakeCon

Podczas QuakeCon, Bethesda przeprowadziła ponad godzinną prezentację dotycząca Fallout 76. Przedstawiciele dewelopera przedstawili sposób w jaki przenoszą elementy znane z poprzednich części gry do otwartego świata dla wielu graczy.

Na przykład system SPECIAL, czyli zestaw atrybutów, który jest podstawą wszystkich gier serii, będzie teraz będzie jeszcze bardziej wzmocniony zestawem perków. W Fallout 76 będą one reprezentowane przez karty przydzielane do konkretnej statystyki. Według zapewnień twórców w finalnej wersji gry możemy spodziewać się setek kart. W odróżnieniu do poprzednich części perki nie będą przypisane na stałe, karty będziemy mogli dobierać do aktualnych potrzeb. W przypadku błędnego dobrania zestawu perków nie będzie zatem konieczności rozpoczynania gry od nowa.

Poniżej możecie obejrzeć film „Begin a Better You” skupiający się na tej mechanice:

[you tube=HsAyw9YQwtM]

W nowej części gry będziemy również mogli angażować się w walki PvP. Oczywiście przy tej funkcji możemy spodziewać się sporej liczby cwaniaczków czyhających na nasze dobra oraz starających się popsuć nam dobrą zabawę. Jednak Bethesda znalazła na to sposób. Jak nonszalancko stwierdził Todd Howard:

Zmienimy dupków w insertującą treść.

Następnie wyjaśnił co konkretnego miał na myśli. Otóż w przypadku gdy zabijesz innego gracza zostanie wyznaczona nagroda za twoją głowę. Wtedy też aktywuje się system zemsty. Zabity gracz może zlecić innym zabicie Cię, za co otrzymają podwójną nagrodę. Poziom zabitego gracza, wyznacza wysokość nagrody za twoją głowę.

Na koniec prezentacji został poruszony temat customizacji postaci. Gracze będą mogli zmieniać wygląd postaci w dowolnym momencie gry. Gra będzie także obsługiwała mody. Todd Howard podkreślił, że jest to bardzo ważne dla tego typu gier.Jednak biorąc pod uwagę sieciowy charakter gry ich wdrożenie będzie bardzo skomplikowane. Jednak deweloper ma dać radę to zrobić.

Całość panelu Bethesdy możecie obejrzeć poniżej:

[you tube=vdn0ZQ51nGI]

I jak Wam się podoba takie podejście do PvP? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: rpgsite

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię