Strona głównaGryAktualnościKing Arthur: Knight’s Tale – XCOM w średniowieczu

King Arthur: Knight’s Tale – XCOM w średniowieczu

Legenda o królu Arturze bez wątpienia jest wspaniała, jedyne czego w niej brakowało to mroczności i horroru. Teraz to dostaniemy dzięki King Arthur: Knight’s Tale grze taktycznej w stylu XCOM.

King Arthur: Knight’s Tale to najnowszy projekt węgierskiego studia NeocoreGames, które od 2009 tworzy hybrydy strategii i RPG. Jedną z najważniejszych gier studia było King Arthur: The Role-Playing Wargame, wydane przez Paradox Interactive.

King Arthur Knight’s Tale

Knight’s Tale to powrót do mrocznej i pokręconej wizji na temat legendy o królu Arturze. Nowa gra nie będzie jednak w żadnej sposób powiązana z poprzednimi produkcjami studia. Tym razem będzie to turowa strategia w stylu XCOM. W grze pojawią się małe oddziały rycerzy walczących z grupami potworów i koszmarnych abominacji. Naszym zadaniem będzie odnalezienie zaginionego króla Artura.

Główną postacią jest Sir Mordred, kultowy czarny charakter opowieści o Kamelocie. Legenda kończy się na tym, że Mordred zadaje Arturowi śmiertelny cios, po czym sam zostaje powalony, a Artur trafia na wyspę Avalon. W Knight’s Tale coś idzie nie tak  i Mordred nie umiera, a zmienia zostaje pochłonięta przez potwory i inne wynaturzenia. Pani Jeziora zleca Mordredowi znalezienie Artura i dokończenie dzieła i zabicia go.

Zobacz: 73-latek wśród najlepszych graczy PvP World of Warcraft Classic

King Arthur Knight’s Tale

W grze spotkamy ponad 30 postaci związanych z pierwotną legendą oraz rozszerzonego uniwersum. Mordred będzie mógł werbować spośród nich członków swojej drużyny. Rany odniesione w walce będą goić się długo, a śmierć jest permanentna.

Na gracza czeka 50 typów wrogów, 20 zadań fabularnych z wieloma zadaniami pobocznymi. Eksploracja świata. Gra została stworzona dzięki zbiórce na Kickstarterze. Premiera zaplanowana jest na początek 2021 na Steam. W planach są również wersje konsolowe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię