Strona głównaEsportKinguin tworzy w Warszawie jedyne w swoim rodzaju centrum esportowe

Kinguin tworzy w Warszawie jedyne w swoim rodzaju centrum esportowe

Wczoraj informowaliśmy o tym, że była minister cyfryzacji, Anna Streżyńska, obejmie stanowisko w zarządzie firmy Kinguin. Dzisiaj poznaliśmy kolejne szczegóły na temat kolejnych planów firmy z Pingwinem, a trzeba przyznać, że są one bardzo ambitne.

Firma Kinguin, która znana jest między innymi z całkiem śmiałych poczynań na polu esportu (należą do niej między innymi dywizje CS: GO, PUBG i DOTA 2), planuje otwarcie w Warszawie centrum esportowego. Będzie to jedyna tego typu placówka firmy na terenie całej Europy Środkowej. Będzie to miejsce łączące w sobie funkcje biurowo-biznesowo-treningowe. Jednak jego główną funkcją ma być „promocja esportu w kraju, przy byciu jednocześnie siedzibą firmy oraz głównym centrum treningowym dla dywizji Kinguin”.

Budynek jest już gotowy i ma łączną powierzchnię 2 000 metrów kwadratowych. Mają się tam znaleźć między innymi:

  • sale treningowe dla zawodników,
  • miejsca do relaksu,
  • sale konferencyjne,
  • powierzchnie biurowe,
  • studia nagraniowe, m.in do nagrywania materiałów reklamowych,
  • bar.

Nowy obiekt jest kolejnym krokiem założyciela firmy, Viktora Romaniuka, by uczynić nasz kraj jedną ze stolic esportu na świecie. Centrum esportowe będzie bowiem nie tylko miejscem treningu dla zawodników grających dla Kinguin, ale także dla innych, zagranicznych drużyn, a także areną międzynarodowych turniejów.

Źródło: Business Insider

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię