Strona głównaGryAktualnościKirby - aranżacja sountracka z klasycznej gry dostała nominację do nagród Grammy

Kirby – aranżacja sountracka z klasycznej gry dostała nominację do nagród Grammy

Klasyczna piosenka z serii Kirby, wykonywana przez The 8-Bit Big Band dostała nominację w nadchodzących nagrodach Grammy.

Kirby dość często pojawia się w informacjach z ostatnich kilku miesięcy. Wiele osób ekscytuje się ogłoszeniem Kirby and the Forgotten Land, ale to nie wszystko. Oprócz nowej gry z różowym stworkiem pojawiła się nowa aranżacja jego piosenki.

Doszło nawet do tego, że klasyczna piosenka z serii otrzymała nominację do nagród Grammy. Chodzi o Meta Knight’s Revenge, część soundtracku dla Kirby Super Star ze SNESa. Aranżację stworzyli Charlie Rosen oraz Jake Silverman, a wykonuje ją The 8-Bit Big Band ft. Button Masher. Piosenka otrzymała aż 3 nominacje, w kategoriach na najlepszą aranżację, najlepszy utwór instrumentalny oraz najlepszy utwór a-capella.

Zobacz: Nintendo przypadkowo zapowiedziało nową grę Kirby

Nowa wersja zapewne brzmi znajomo dla wielu fanów. Aranżacja zachowuje elementy oryginalnej melodii, ale wykorzystuje atuty tego, że jest odgrywana przez cały zespół – coś, czego wersja z 1996 roku nie mogła wykorzystać. Jednak z drugiej strony jest bardziej łagodna i wolniejsza niż oryginał. Poniżej możecie sami posłuchać jak brzmi:

To nie pierwsza gra wideo w historii, nominowana do nagród Grammy, ale lista jest i tak zadziwiająco krótka. Poprzednio była to gra Journey z 2012 roku, z soundtrackiem skomponowanym przez Austina Wintory. Wtedy jednak nagrodę zgarnęła muzyka do filmu Dziewczyna z tatuażem. Ciekawe czy tym razem gry będą miały więcej szczęścia?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię