Strona głównaWiadomościKlawiatura mechaniczna MSI GK-701 RGB - szybka niczym błyskawica, precyzyjna jak wyborowy...

Klawiatura mechaniczna MSI GK-701 RGB – szybka niczym błyskawica, precyzyjna jak wyborowy strzelec

MSI wprowadziło do swojej oferty nowego mechanika z pełnym podświetleniem RGB. Model GK-701 RGB jest jedną z najszybszych klawiatur na świecie.

W świecie kontrolerów o silnej pozycji w hierarchii decyduje kilka czynników. Są to żywotność, niezawodność, wygląd i kultura pracy. Gdy choć jeden z tych elementów w klawiaturach mechanicznych jest wykonany poniżej oczekiwań, wówczas zostają pożarte przez konkurencje i dość szybko zapomniane przez graczy. W pewnym sensie podobny los spotkał MSI, gdy firma wprowadziła na rynek model GK-701. Producent postanowił dać jej jeszcze jedną szansę.

Projekt dawnego mechanika został lekko przerobiony poprzez dodanie do zestawu podświetlenia RGB. Moc światła można swobodnie wyregulować i wybrać dla niego jeden z ponad dwudziestu trybów podświetlenia. Konfiguracja jest o tyle prosta, bowiem wystarczy użyć dedykowanego oprogramowania MSI Mystic Light RGB.

Kluczową zmianą w stosunku do pierwowzoru są zastosowane inne przełączniki. Tym razem nie będą to Cherry MX Red lub Brown o standardowej aktywacji przycisków 2 mm. MSI wpadkowało do modelu GK-701 RGB o wiele szybsze switche o niezwykle krótkim czasie reakcji wynoszącym 1,2 mm. Mają tą samą siłę aktywacji 45 g, toteż powinny się spodobać wszystkim sympatykom klawiatur mechanicznych.

Przełączniki Cherry MX Speed Silver są szybkie, ale też i wytrzymałe. Przetrzymają do 50 mln uderzeń, a może i nawet więcej jeśli sprzęt będzie wyklikany z umiarem i szacunkiem. Za przyjemność gierczenia na jednej z najszybszych klawiatur na świecie zapłacimy z pewnością więcej niż za model z czerwonym podświetleniem. Nie wiemy jeszcze ile dokładnie producent sobie za nią zażyczy, acz biorąc pod uwagę cenę protoplasty, koszt zakupu wyniesie ponad 480 zł.    

      

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię