Strona głównaWiadomościKlawiatura powie, kiedy rozpocznie się wyprzedaż na Steamie

Klawiatura powie, kiedy rozpocznie się wyprzedaż na Steamie

Akcesoria komputerowe mogą służyć nie tylko do sterowania w grach. Niektóre z nich potrafią nawet porozumieć się ze swoim właścicielem bez słów.

Jako poważni gracze jesteśmy zobowiązani do pilnowania wiadomości o nadciągających promocjach na gry, sprzęt, a także nowych filmach udostępnianych przez ulubionych Youtuberów. Wiedza ta wymaga stałego nadzoru i wielokrotnego przeklikania internetu. A gdyby tak można było być na bieżąco bez konieczności odwiedzania wielu stron i co ważniejsze, bez wychodzenia z menu gry?

Rewolucyjny pomysł postanowiła wprowadzić w życie firma Das Keyboard wraz z pomocą Metadot. Ich najnowsze dwa modele klawiatury Das Keyboard Q5 i X50Q zostały opracowane z myślą o rozbudowaniu funkcji klawiatury o jednokierunkowy profil komunikacji. Ich rola nie ograniczy się do przesyłania komend wybieranych przez użytkownika. W chwili podłączenia do prądu mogą również pobierać informacje z chmury i powiadamiać o nich przez programowalne podświetlenie.

Udało się to uzyskać dzięki sprzężeniu systemu RGB z systemem raportowania aplikacji IFTTT i Zapier, które integrują wiadomości z różnych platform oraz usług. Autorski pomysł Metadot sprowadza się do tego, że w momencie pojawienia się np. nowej wiadomości na poczcie elektronicznej, informacji o wyprzedaży gier na Steam, czy też świeżego artykułu Gaming Society klawiatura alarmuje nas zdefiniowanym kolorem podświetlenia w konkretnej sekcji klawiszy lub pojedynczym znakiem.I to my decydujemy, co jest dla nas ważne i w jaki sposób zostaniemy o tym powiadomieni.

System raportowania nie wyklucza działania innych funkcji aktywnych zarówno w systemie jak i podczas rozgrywki. W wielkim skrócie, klawiatura wyświetli dokładnie to, co jest dla nas najbardziej istotne.

Odbieranie informacji strumieniowych na wyciągnięcie ręki oznacza, że ​​ludzie mogą być bardziej produktywni, gdy korzystają ze swoich komputerów – niezależnie od tego, czy mówimy o profesjonaliście korzystającym z komputera zawodowo, czy o graczu dominującym nad swoimi przeciwnikami – powiedział Daniel Guermeur, założyciel i CEO Das Keyboard

Klawiatury Q5 i X50Q to jednak coś więcej, niż tylko system powiadamiania. Obydwa modele należą do rodziny mechaników. Zostały uzbrojone w nowe przełączniki Gamma Zulu opracowane przez firmę Omron. Oferują podobny charakter pracy jak przełączniki Cherry MX Brown – szybki punkt aktywacji 1,5 mm, całkowite pole kliku do 3,5 mm i gwarancja do 100 milionów kliknięć.

Ponieważ mamy do czynienia z dwoma modelami klawiatury mechanicznej, powinny się czymś różnić, prawda? 5Q nie bez parady wyceniono na 50 dolarów więcej od X50Q (249 dolarów – 199 dolarów). Droższy wariant producent wyposażył w technologię analogową RTO, która „wykrywa naciśnięcia klawiszy w 0,4 milisekundy i zgłasza je do komputera w ciągu 1 milisekundy – do 45 razy szybciej niż inne klawiatury”. Jeśli faktycznie tak jest, to jest to klawiatura nie tylko dla pisarzy, ale też dla profesjonalnych graczy, dla których bardzo istotna jest szybkość reakcji komend.

Q5 i X50Q są już dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym Das Keyboard.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię