Strona głównaWiadomościNvidia powiększa przewagę nad AMD. Jedyną nadzieją pozostaje Intel?

Nvidia powiększa przewagę nad AMD. Jedyną nadzieją pozostaje Intel?

Zieloni kontra Czerwoni i wcale nie chodzi tutaj o walkę PSL z SLD, a rywalizację na rynku kart graficznych. Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że Nvidia radzi sobie lepiej niż AMD. Ale czy spodziewaliście się, że przewaga jest aż tak duża? Na dodatek znowu się powiększyła.

Według raportu opublikowanego przez uznaną firmę analityczną Jon Peddie Research Nvidia w drugim kwartale 2018 roku jeszcze powiększyła przewagę nad AMD. Aktualnie Zieloni kontrolują aż 69,1% rynku przy zaledwie 30,9% dla Czerwonych. Nvidia poprawiła swój wynik o 4 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Nvidia zyskuje przede wszystkim na sprzedaży kart graficznych GeForce GTX 10xx oraz modelach z serii Max-Q, które powstały z myślą o laptopach. To te dwa segmenty głównie napędzają sprzedaż. Z kolei AMD cały czas polega przede wszystkim na Polarisach, czyli Radeonach RX 500. Zdecydowanie gorzej radzą sobie modele z architekturą Vega. Co prawda AMD wprowadziło do sprzedaży też mobilne Vegi, ale ze świecą szukać odpowiednich laptopów.

W kolejnych miesiącach Nvidia może znowu poprawić swój widok. Powinno się to udać dzięki nowej generacji kart graficznych i sporej liście gier z obsługą technologii raytracingu. Wygląda na to, że jedyną szansą na pokrzyżowanie planów Nvidii może być Intel. No chyba, że potwierdzą się doniesienia o niewiarygodnej wydajności architektury AMD Navi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię