Strona głównaWiadomościKobiety oglądają więcej esportu niż mężczyźni?

Kobiety oglądają więcej esportu niż mężczyźni?

Najnowsze badania na temat widowni esportowej przyniosły dość zaskakujące wyniki. Nie tylko różnice między kobietami i mężczyznami się zacierają, a płeć piękna zaczyna wręcz dominować

Badacze z PeanutLabs przepytali ponad 1000 kobiet i mężczyzn w wieku od 15 do 34 lat o różne aspekty związane z esportem. Okazało się, żę największym zainteresowaniem cieszą się takie tytuł jak: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Call of Duty oraz… Minecraft.

Co ciekawe, okazuje się, że to kobiet oglądają więcej esportu. W obu kategoriach – powyżej godzniny  i ponad 5 godzin – jest ich więcej niż mężczyzn. Dużą role odgrywa tutaj Minecraft, który jest najpopularniejszy wśród kobiet. Wśrod widowni tej gry aż 70 procent to przedstawicielki płci pięknej. Mężczyźni przeważają tylko w CS:GO, gdzie odpowiadają za 75procent widowni.

Okazuje się, że aż 40 procent fanów esportu uważa go za pełnoprawny sport, a profesjonalnych graczy za sportowców. Dla producentów sprzętów i producentów gier dobrą wiadomością jest to, że każdego miesiąca osoba interesująca się zmaganiami prograczy jest w stanie wydać średnio 31 dolarow na swoje hobby.

Co prawda dane dotyczą rynku amerykańskiego, ale i tak są niezwykle ciekawie. Pokazują, że powoli zaciera się rożnicą między kobietami i mężczyznami i esport jest atrakcyjny niezależnie od płci.

Źródło: PeanutLabs

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię