Strona głównaGryAktualnościKolejne problemy Activision. Tym razem firmie grozi pozew o postać z CoD:...

Kolejne problemy Activision. Tym razem firmie grozi pozew o postać z CoD: BO4

Przez ostatnich kilka miesięcy z pozwami sądowymi najbardziej kojarzył się Epic, ponieważ Fortnite był regularnie pozywany m.in. za wykorzystywanie ruchów tanecznych jako “cieszynki”. Teraz problemy z wymiarem sprawiedliwości ma… Activision.

To nie jest łatwy czas dla Activision. Seria kłopotów związanych ze zwalnianiem i zatrudnianiem nowych dyrektorów finansowych, potężne zwolnienia grupowe, a teraz korporacja zostaje pozwana do sądu przez jednego z amerykańskich wrestlerów.

Jakiś czas temu Booker T. Huffman na potrzeby swojej kariery stworzył własne alter-ego – bohatera nazwanego G. I. Bro. Postać ta narodziła się co prawda dość dawno temu, ale mniej więcej 3 lata temu ukazał się komiks z jej przygodami, poza tym Huffman promował swoją kreację na różnego rodzaju spotkaniach z fanami.

A teraz spójrzmy na postać Propheta, stworzoną przez Activision na potrzeby Call of Duty: Black Ops 4 i porównajmy ją z G. I. Bro.

Uderzające podobieństwo, prawda? Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd, bo biograficznie nic obu postaci nie łączy. Kancelaria stojąca za wrestlerem podaje, że Activision odnotowała zyski na poziomie miliarda dolarów. I oczywiście spora w tym zasługa postaci Propheta, opartej rzekomo na dziele Huffmana. Tylko czy z zapaśnikiem zgodzą się amerykańscy ławnicy? Activision póki co nie skomentowało sytuacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię