Strona głównaWiadomościActivision Blizzard zwalnia dyrektora finansowego

Activision Blizzard zwalnia dyrektora finansowego

Wartość spółki Activision Blizzard spadła o jeden procent po ogłoszeniu planowanego zwolnienia Spencera Neumanna, dyrektora finansowego spółki. Deweloper takich hitów jak Overwatch czy Call of Duty nie zdradził przyczyny zwolnienia.

Tego typu sytuacje są rzadkie, ale w większości przypadków wpływają negatywnie na wartość akcji spółki. Jest to jednak zrozumiałe, że każda zmiana w zarządzie spółki budzi niepokój inwestorów. Oficjalne raporty twierdzą, że zwolnienie Neumanna nie jest związane ze sprawami finansowymi spółki ani kontrolami czy procedurami dotyczącymi ujawniania informacji. W oświadczeniu poinformowano również, że Neumann został objęty płatnym urlopem na czas, jaki pozostał do prawnego rozwiązania stosunku pracy.

Zobacz także: Blizzard zmienia taktykę. Tnie koszty, ale chce tworzyć więcej gier

W ciągu ostatniego roku wartość akcji Activision Blizzard spadła o 26 procent. Ale firma wciąż jest wyceniania na 35,5 miliardów dolarów. Neumann dołączył do Activision Blizzard w 2017 roku, po tym jak zakończył karierę w Disney. CNBC poinformowało, że 48-letni Neumann otrzyma łącznie 9,47 miliona dolarów odszkodowania z tytułu zwolnienia.

Jak donosi Reuters, Neumann nie posiedzi długo na bezrobociu. Po odejściu z Activision Blizzard oczekuje na niego ciepła posada w Netflix.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię