Strona głównaEsportKolejny Major CS:GO dopiero w 2018 roku!

Kolejny Major CS:GO dopiero w 2018 roku!

Niestety, w tym roku nie zobaczymy kolejnego turnieju Counter-Strike: Global Offensive o randze Majora. Przedstawiciele Valve zapowiedzieli, że kolejne zawody tego typu odbędą się dopiero w 2018 roku.

Na początku, gdy w ogóle zostały powołane turnieje rangi Major, odbywały się aż trzy takie zawody w ciągu roku – jeden na początku, jeden w środku i jeden pod koniec. Dopiero 2016 rok był pierwszym, w którym Valve zdecydowało się na organizację zaledwie dwóch Majorów. Fani liczyli, że w 2017 to się zmieni i znowu zobaczymy o jeden turniej więcej. Niestety, tak się nie stanie. W rozmowie z HLTV pracownicy Valve potwierdzili, że kolejny Major zostanie zorganizowany na początku 2018 roku.

Dokładna data i miejsce organizacji turnieju nie są jeszcze znane. Wiele zależy od możliwości konkretnych organizatorów i dostępnych miejsc. Valve wysłało już zapytania do największych firm organizujących turnieje esportowe, w tym do: ESL, ELEAGUE, PGL, DreamHacka oraz StarLaddera, ale żadne szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że kolejny Major zostanie zorganizowany najprawdopodobniej pod koniec stycznia lub na początku lutego 2018 roku. Szkoda, że aż tyle przyjdzie nam poczekać na najważniejsze zawody w świecie Counter-Strike’a, ale z drugiej strony wygranie ich jest jeszcze większym osiągnięciem i zaszczytem.

Źródło: HLTV.org

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię