Strona głównaEsportKolejny sezon ELEAGUE z pulą nagród jak na Majorze

Kolejny sezon ELEAGUE z pulą nagród jak na Majorze

ELEAGUE zapowiedział kolejny sezon rozgrywek w grze Counter-Strike: Global Offensive. ELEAGUE Premier, bo tak nazwany został turniej, będą mieć identyczną pulę nagród jak Majory. Mowa oczywiście o 1 mln dolarów!

W turnieju weźmie udział w sumie 16 drużyn. Aż 12 zostało zaproszonych przez organizatorów, a kolejne 4 uzyskają awans z turniejów eliminacyjnych. Zespoły zostały już podzielone na cztery grupy, które prezentują się następująco:

  • Grupa A: FaZe Clan, G2 Esports, Natus Vincere, miejsce z kwalifikacji,
  • Grupa B: Fnatic, Mousesports, North, miejsce z kwalifikacji,
  • Grupa C: Virtus.pro, Cloud9, Ninjas in Pyjamas, miejsce z kwalifikacji,
  • Grupa D: Astralis, OpTic, SK Gaming, miejsce z kwalifikacji.

Z każdej grupy awans do fazy play-off uzyskają tylko 2 najlepsze drużyny. ELEAGUE Premier będzie miało taką samą formułę, jak dwa wcześniejsze sezony. Oznacza to, że w każdy kolejny weekend będą rozgrywane mecze w tylko jednej grupie. Co ważne, zespoły będą rozgrywać wszystkie mecze offline’owo, na miejscu w studiu ELEAGUE w Atlancie. Rozgrywki grupowe rozpoczną się 8, a zakończą 30 września. Z kolei w dniach 10-13 października rozegrana zostanie faza pucharowa.

ELEAGUE ogłosił, że tym razem pula nagród wyniesie okrągły 1 mln dolarów. Z tego aż połowa, czyli 500 tys. przydanie dla zwycięzców. Poprzedni sezon miał większą pulę (1,4 mln), ale jednocześnie dla zwycięzcy przeznaczone było „tylko” 400 tys. dolarów.

Źródło: ELEAGUE

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię