Strona głównaEsportTrzech zawodników Immortals chce odejść z organizacji

Trzech zawodników Immortals chce odejść z organizacji

Jeszcze kilka tygodni temu byli rewelacją PGL Major Kraków 2017. Dzisiaj ich drużyna praktycznie się rozpada. Mowa o Immortals, z którego drogi ucieczki szuka aż trzech zawodników.

Aktualnie na scenie CS:GO trwa przerwa w najważniejszych turniejach. Dzięki temu drużyny mogą przeprowadzać transfery i zmieniać swoje składy. Jednak nikt chyba nie oczekiwał, że zmiany dotkną również drużynę Immortals, która świetnie zaprezentowała się na krakowskim Majorze, na którym dotarła do samego finału. Tymczasem okazuje się, że aż trzech zawodników chce odejść z organizacji.

Tymi zawodnikami są Lucas ‘LUCAS1’ Teles, Henrique ‘HEN1’ Teles oraz nowy nabytek zespołu Vito ‘kNgV’ Giuseppe. Wszyscy oni mieli poprosić o zgodę na opuszczenie Immortals. Skąd taka decyzja? Chodzi o wewnętrzne różnice między nimi, a trenerem Rafaelem ‘zakk’ Fernandesem i pozostałymi zawodnikami. W skrócie – w drużynie doszło do konfliktu, którego najwyraźniej nie da się rozwiązać w sposób pokojowy, a przede wszystkim bez rozpadu drużyny.

Zawodnicy spotkali się z prezesem Immortals – Noah Whinstonem. Ten miał im powiedzieć, że nie będzie blokował ewentualnych transferów, ale zawodnicy będą mogli odejść tylko, gdy ktoś pokryje ich klauzule odstępnego. Zawodnicy najprawdopodobniej chcą stworzyć zupełnie nową drużynę z Lincolnem ‘fnx’ Lau, który od maja znajduje się na ławce rezerwowej Immortals. Skład mógłby zostać uzupełniony między innymi przez Jonathana ‘EliGe” Jablonowskiego, który podobno doskonale zna język portugalski.

Drużyna ma teraz ogromny problem. Z jednej strony trzymanie niezadowolonych graczy nie ma większego sensu. Jeśli w zespole jest konflikt, to i tak nie będzie sukcesów. Z drugiej strony utrata aż 3 zawodników oznacza również utratę statusu Legendy i konieczność udziału w eliminacjach do kolejnego Majora. Poza tym drużyny do piątku mają czas, aby zgłosić swoje składy na kolejny sezon ESL Pro League. Po wysłaniu wniosku można dokonać tylko dwóch zmian w zespole.

Źródło: HLTV.org

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię