Strona głównaGryAktualnościKolekcja rzadkich gier Nintendo sprzedana za milion dolarów

Kolekcja rzadkich gier Nintendo sprzedana za milion dolarów

Amerykański dentysta poszerzył swoją bibliotekę gier retro. 

Chociaż nie jest to pierwszy taki przypadek, a jakiś czas temu słyszeliśmy też o pierwszej edycji Super Mario Bros. sprzedanej za 100 tysięcy dolarów, inwestycja Erica Naiermana skutecznie przypomina, że rynek retro przykuwa coraz większą uwagę graczy wspominających czasy swojego dzieciństwa.

Zobacz: Czy Cyberpunk 2077 pojawi się na Nintendo Switch? CDP RED komentuje

Łącznie w kolekcji znalazło się około 40 zafoliowanych gier, które trzech kolekcjonerów zbierało przez 52 lata. Cała transakcja wyniosła Erica Naiermana dokładnie 1.02 miliona dolarów. Niektóre z zakupionych gier są uznawane za jedyne takie egzemplarze na całym świecie. Eksperci uznają kolekcję dentysty za możliwie najbardziej imponującą ze wszystkich miłośników retro.

Sam Naierman zdecydowało się na kolekcjonowanie gier, kiedy zerwał ze swoją miłością do kart baseballowych. Twarze popularnych zawodników zamienił na nienaruszone edycje Mario Bros, Balloon Fight oraz Gumshoe, stając się jedną z najbardziej szanowanych osób w branży.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię