Wstęp

Strona głównaPoradnikiKomputer do gier za 500, 800 i 1000 zł

Komputer do gier za 500, 800 i 1000 zł

Wstęp

Widzieliście ostatnie zestawienie z propozycjami zestawów komputerowych na grudzień? Też widziałem. Oczy zaświeciły mi się jak lampki choinkowe, a gdyby nie odstające uszy to od uśmiechu głowa by odpadła. Czas na zakupy! Sprawdzam konto, kilka stówek, nie jest źle. W skarbonce i za kanapą też trochę się zebrało. W kieszeni tylko dwie cebule. Ale oddam jeszcze butelki do skupu i sprzedam chodnik z przedpokoju to będzie nieco ponad tysiąc złotych. Propozycje w zestawieniu zaczynają się od półtora tysiaka, a mi brakuje kilka stówek. A może jest jakieś inne rozwiązanie? Jedną nerkę już kiedyś sprzedałem więc odpada. Więc może używki?

Czy można złożyć gamingowy komputer z używanych części za około 1000 złotych?

To pytanie zadałem również na forum redakcji. Temat z miejsca chwycił Grzechu. Nie mogło się to skończyć inaczej niż wojną na złomowisku. Zasady są proste: składamy po trzy komputery do grania przedziałach cenowych do 500, 800 oraz 1000 złotych z używanych części. Szukamy ich na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych oraz forach dla graczy. Obaj zasiedliśmy do komputerów, a wynikiem tej koleżeńskiej potyczki jest sześć zestawów komputerowych, które prezentujemy Wam poniżej. W zestawieniu braliśmy pod uwagę tylko części jakie mogliśmy kupić od ręki. Pomijaliśmy licytacje i sprzęt, którego sprzedający „nie miał jak przetestować”, czyli prawdopodobnie zepsuty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

7 KOMENTARZE

  1. W zestawie numer 2 jaka kartę mogę wykorzystać zamiast GTX 580 nie tracąc na możliwościach, ale obniżając zużycie prądu ? Zakres cenowy mógłby być podobny bądź mniejszy.
    pozdrawiam

  2. Fujitsu D3064-A12 s1155 DDR3 ta płyta ma zasilanie na 16 pin, a standardowy zasilacz 20/24 więc jaki prawem to ma działać. Zasilacze Fujitsu faktycznie mają po 16pin ale co z tego jeśli potrzebna jest duża moc, a zasilacz od tej marki ma jakieś 300 ??!

  3. Może późno, ale czy ta jakże cudowna płyta ( Fujitsu D3064-A12 s1155 DDR3 ) ma zasilanie 24 lub 20 pin? Jeśli tak to spoczko, ale tak nie jest więc dlaczego taki zasilacz do takiej płyty głównej!? Dobrze, że się nabrałem i już zamówiłem tą felerną płytę ;( Czekam na odpowiedz.

    • Pamiętaj, że to polowanie na części a sam artykuł ma już kilka miesięcy i od tego momentu na rynku dużo się działo. Nie skompletujesz też części w jeden wieczór chyba, że nie liczyć budżetu. Udało mi się wtedy kupić GTX 660 OC 2 GB + zasilacz 450 W za 100 złotych. Trafiłem na to na grupach na FB. Drugi raz nie ma opcji żeby taka karta mi się trafiła w tej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię