Strona głównaPoradnikiPremiery gier PC zaplanowane na styczeń 2018

Premiery gier PC zaplanowane na styczeń 2018

Producenci odliczają ostatnie sekundy do debiutu ich najnowszych gier. Przeprowadziliśmy więc krótki zwiad, aby sprawdzić, które będą bawić nas podczas pierwszego miesiąca 2018.

Nowy rok jak zwykle zaczął się z pompą i odgłosami szaleństwa. W tle rozbrzmiewały wybuchy petard, ale także życzenia noworoczne, które mają w sobie coś magicznego. Nie zawsze się sprawdzają, bo i oczekujemy czasem zbyt wiele. Nie znaczy to jednak, że wszystkie z osobna skazane są na zapomnienie. My mamy tylko jedno, istotne dla wszystkich graczy – aby w 2018 pojawiły się kolejne świetne gierki, mogące sprawić, że choć na chwilę zapomnimy o rzeczywistości.

Kondycję deweloperów i ich możliwości sprawdzimy już w styczniu, przy okazji nowych pecetowych premier. Zliczyć można je na palcach obu dłoni, z czego większość to tytuły niezbyt popularne. Lecz nigdy nie wiadomo, czy w chwili rozpoczęcia rozgrywki nie zawładną naszym sercem.

1. Life is Feudal: MMO

Jako pierwszy walczyć o nasze względy będzie symulator średniowiecznego życia przedstawiony w wersji MMO. W stosunku do pierwowzoru zyskał większą mapę gry, lepszą oprawę graficzną i istotną cechę sieciowej rozgrywki – możliwość wspólnej zabawy na serwerze aż do 10 tys. osób. Oczami wyobraźni widzimy już ogromne bitwy, miasta i wznoszone w nich majestatyczne posiadłości oraz swobodne eksplorowanie świata. Spodobać się może również rozbudowany system craftingu i rozwój postaci nakierowany na specjalizacje, a w tym budowniczego i alchemika. Wygody współczesnego życia porzucimy już 17 stycznia.

2. Subnautica

Aż dziw, że wcześniej nie słyszeliśmy o Subnautice, bowiem zapowiedziany miks gatunkowy RPG, przygodówki i podwodnego survivala wygląda bardzo smakowicie. Pozwoli nam zbadać tajemnice morskich głębin, a przede wszystkim uświadomi nam, że natura choć piękna, to jednak bardzo krwiożercza. W ramach rozgrywki będziemy próbować przetrwać nie tylko wysokie ciśnienie, ale i niespodziewane ataki istot zamieszkujących dno oceanu. Na głęboką wodę wskoczymy 23 stycznia.

3. Dragon Ball FighterZ

Fani popularnej mangi i bijatyk mogą się już zastanawiać nad wyborem swoich ulubionych postaci. Te ponownie zmierzą się ze sobą na arenach w trybie dwuwymiarowym, podobnym do serii Mortal Kombat. Jednakże oferowana forma rozgrywki „tag battle” skupi naszą uwagę nie na jednej, a 3 wybieralnych postaciach. Ilość wrażeń będzie trzeba wtem przemnożyć przez trzy. Nie będą to już typowe solówki, gdzie po opróżnieniu paska życia przeciwnika natychmiast podchodzimy do kolejnej rundy walk. W tym przypadku należy uporać się z całą ekipą, która w dowolnym sobie momencie sprowadza na ławkę rezerwową słabszego zawodnika i w ciągu jednej sekundy zastępuje go Son Goku szykującym zawczasu potężne kamehameha. Premierę Dragon Ball FighterZ zaplanowano na 26 stycznia.

4. Railway Empire

Nie raz chyba słyszeliście na dworcu PKP informację o opóźnieniu pociągu lub innych problemach technicznych. Jesteście ciekawi skąd one wynikają? Jeśli tak, to będziecie mogli zobaczyć od środka pracę jednego z przewoźników w grze ekonomicznej. Staniemy po drugiej stronie okna kasy, proponując klientom niezapomnianą przejażdżkę. Aczkolwiek nie poprowadzimy pociągu, ani też nie wydrukujemy osobiście biletu. Naszym zadaniem będzie doglądać interesu i rozwijać go w raz z postępem technologicznym. Zadania nie ułatwi nam konkurencja, bowiem w świecie biznesu nie ma miejsca na dwie lub trzy firmy przewozowe. Pierwsze opóźnienia lokomotywy zapowiemy przez megafon 26 stycznia.

5. Monster Hunter World

Wielkie potwory żyją tylko w naszej wyobraźni. Ale co, gdyby istniały naprawdę, oczy miały większe od wilczego spojrzenia, a kły tak ostre jak kuchenne noże marki Fiskar? Twórcy Monster Hunter World jednoznacznie podsuwają nam odpowiedź – ruszylibyśmy na grube polowanie! Już w styczniu w pojedynkę lub z przyjaciółmi ustawimy kurs na fantastyczną wyspę, która jest siedliskiem dla najbardziej niebezpiecznych bestii na świecie. Wcielając się w myśliwych otrzymamy do dyspozycji kompletny zestaw łowczego, a w tym pakiet broni białej, do walki w dystansie i różne gadżety ułatwiające szybkie poruszanie się wśród drapieżników. Choć nie doszukamy się w grze interesującej fabuły, to jednak od samego początku wiadomo, w jakim celu powstała – ma być wyzwaniem dla graczy, odrzucając elementy beznamiętnego klikania. Każda akcja z potworasem jest niepowtarzalna przez wzgląd na jego dzikie predyspozycje, przez co na trofeum trzeba zapracować oglądając jego zachowanie, planując taktykę i ostatecznie powalając go na ziemię.

6. Wolfenstein II: The New Colossus – The Diaries of Agent Silent Death

Studio Machine Games przedłuży życie genialnego FPS-a za sprawą nowego dodatku. Założymy ciasny uniform Jessici Valiant i zbadamy sprawę tajemniczej operacji San Andreas. W przeciwieństwie do wcześniejszej rozgrywki, będziemy musieli trochę w mniej teatralny sposób pozbywać się szwabów. Dłoń rozgrzewać będą pistolety z tłumikami, a także karabiny snajperskie. Nie wykluczone jednak, że i przydarzą nam się akcje nastawione na ostrą wymianę ognia. Czy nowa bohaterką będzie potrafiła z podobną pasją przyrządzać mięsny tatar z Niemców, jak Blazkowicz? Przekonamy się o tym pod koniec stycznia.

7. PC Building Simulator

Intryga, wielkie pieniądze i cyfrowy seks… Nie jest to opis filmu wchodzącego na ekrany kin, a zapowiedź symulatora składania komputera. Budowa gamingowej maszyny wcale nie jest taka łatwa, jak się może wydawać. Źle dobrany element rzutuje na kiepskiej wydajności w grach, nieodpowiednio włożona wtyczka może wywołać spięcie, a do tego dochodzi jeszcze gruby szmal, który lubi zapach spalonego zasilacza. Jest to gra idealna dla osób dopiero co poznających świat technologii i niezaznajomionych ze składaniem dobrego kompa. Możemy w niej postawić maszynę od samych podstaw, co pozwala nabrać wprawy i wiedzy. Są tu rzeczywiste części, jak również układ jednostki obrazujący fizyczną strukturę oraz działanie elektroniki. Narazie PC Building Simulator będzie oferował formę treningu, ale autor gry podobno ma w planach stworzenie z tego RPG-a. Tymczasem palce do wirtualnej blachy włożymy jeszcze w styczniu.      

Nie przewiduje, by któraś z wymienionych gier stała się nagle hitem, ale na pewno choć przy jednej z nich uda się miło spędzić czas. Jakiś tytuł wpadł Wam w oko lub nie przewidujecie zakupów na ten miesiąc? Koniecznie dajcie nam znać!                                  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię