Advertisement
Strona głównaWiadomościHardwareKomputer w cenie mieszkania? Tak to Apple Mac Pro

Komputer w cenie mieszkania? Tak to Apple Mac Pro

Zapowiadany kilka miesięcy temu Mac Pro dedykowany profesjonalistom trafił właśnie do sprzedaży. Apple nigdy nie słynęło z taniego sprzętu, jednak tym razem nawet jak na ich standardy jest drogo. Komputer w najmocniejszej konfiguracji kosztuje tyle co niewielkie mieszkanie.

Jeżeli macie ćwierć miliona złotych przeznaczony na zakup komputera to z pewnością zainteresuje Was oferta Apple. Mac Pro został zaprezentowany kilka miesięcy temu podczas konferencji WWDC. Już wtedy nikt nie spodziewał się, że będzie tanio.

Podstawowa wersja Mac Pro została wyceniona na 27 99 złotych. W zamian za to dostajemy 8-rdzeniowy proces Intel Xeon W-3223, 32 GB RAM dysk SSD NVMe 265 GB i kartę graficzną AMD Radeon Pro 580X.

Jeżeli jednak potrzebujecie najlepszej konfiguracji w postaci 28-rdzeniowego procesora Intel Xeon, 1,5 TB pamięci RAM, dysk SSD 4 TB i czterech kart graficznych AMD Radeon Pro Vega II Duo, to musicie szykować aż 252 398,00 złotych. Czyli równowartość dobrego samochodu lub niedużego mieszkania. Trzeba przyznać, że kwota robi wrażenie.

Do tego można dorzucić jeszcze monitor Pro Display XDR z wyświetlaczem 6K, który w zależności od wykorzystanego szkła kosztuje od 24 do 28 tysięcy. Do tego jeszcze potrzeba specjalnej nóżki za 4800.

Warto jednak przypomnieć, że nie jest to sprzęt do zastosowań domowych, chyba, że ktoś zajmuje się obróbką filmów lub innymi projektami w domu. Jest to sprzęt dedykowany do zastosowań profesjonalnych, chociaż biorąc pod uwagę cenę, nawet duże firmy mocno będą się zastanawiały nad zakupem. Życzymy powodzenia specjalistom starającym się wytłumaczyć zarządowi firmy dlaczego potrzebuje takiego komputera. Zawsze jednak fajnie pokazać coś takiego żonie/dziewczynie/rodzicom/komukolwiek gdy zarzuca Ci, że dużo wydajesz na komputer.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię