Strona głównaGryKoniec z darmowymi grami od Electronic Arts

Koniec z darmowymi grami od Electronic Arts

Jeżeli śledzicie naszą stronę to z pewnością czytaliście informacje na temat działań EA i uruchomienia Origin Access Premier. Ta oparta na subskrypcji usługa oferuje dostęp do bilbioteki tytułów EA, rabaty oraz wczesny dostęp do premierowych gier. W związku z jej uruchomieniem nadszedł kres innej usługi dewelopera.

Chodzi o dokładnie o program On The House, który oberwał użytkownikom Origin darmowe gry, wśród, których można było znaleźć niezłe perełki jak Mass Effect 2, Medal of honor: Pacific Assalut czy Dead Space. Teraz usługa ta została usunięta. Nie będzie już więcej darmowych gier od EA. Oczywiście wszystkie gry do, których mieliśmy dostęp pozostaną przypisane do konta.

Oficjalny komunikat:

Origin On The House zostanie wycofany i w ramach programu nie będą już oferowane kolejne gry. Ta zmiana nie wpłynie na żadne gry pobrane z usługi przed datą jej wycofania. Te są Twoje i tak pozostanie na zawsze.

Ogólnie działania EA mają sens. Wraz z wprowadzeniem nowej usługi subskrypcji, która oferuje dostęp do szeregu gier tak jak Xbox Game Pass, EA chce żeby cała uwaga była skierowana na tą usługę. Origin Access Premier zapewnia subskrybentom dostęp do Vault czyli ponad 100 tytułów EA, bez żadnych dodatkowych opłat poza miesięcznym lub rocznym abonamentem. Z punktu widzenia biznesowego dawanie darmowego dostępu w ramach On The House nie miałoby sensu.

Dużo do tej pory zgarnęliście darmowych gier od EA? I co sądzicie o takim podejściu dewelopera? Na szczęście na Steam ciągle pojawiają się różne darmowe gry. Więc nadal nie wydając ani grosza możemy grać.

Źródło: gamingbolt

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię