Strona głównaGrySerwis GameFly kończy swoją działaność

Serwis GameFly kończy swoją działaność

Z końcem sierpnia nastąpi zakończenie działalności serwisu streamingu gier GameFly. Działał on od 2015 w ramach Amazon Fire TV, później trafił również na smartfony Samsung i inne urządzenia.

Informacja o planowanym zamknięciu GameFly Steaming pojawiła się akurat w momencie gdy rynek streamingu gier zaczyna nabierać tempa. Sony dodaje coraz więcej gier do biblioteki PlayStation Now, a usługa Blade’s Shadow staje się coraz bardziej dostępna. W czerwcu podczas targów E3 Ea ujawniło, że testuje własną usługę przesyłania strumieniowego na telefony i inne urządzenia.

Ponadto EA uruchomiło w tym tygodniu usługę Origin Access Premier dającą dostęp do wszystkich gier EA, po opłaceniu miesięcznego lub rocznego abonamentu.

Dodatkowo mówi się, że kolejna konsola Microsoftu będzie występowała w dwóch wersjach, klasycznej oraz steramingowej, która będzie pozwalała na odtwarzani gier wyłącznie za pośrednictwem strumieniowania z serwerów Microsoftu.

EA jeszcze w maju nabyło prawa do majątku oraz oprogramowania firmy do tworzenia gier w chmurze. To mogłoby wyjaśnić dlaczego GameFly kończy swoją działalność.

Źródło: engadget

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię