Strona głównaEsportKontrowersje wokół zaproszenia BIG na ESL One Cologne 2018. Czy niemiecka formacja...

Kontrowersje wokół zaproszenia BIG na ESL One Cologne 2018. Czy niemiecka formacja zasłużyła na to wyróżnienie?

Do turnieju ESL One w Kolonii zostało coraz mniej czasu, a co za tym idzie pojawiają się pierwsze informacje na temat drużyn, które zobaczymy na największym niemieckim turnieju CS:GO.

Turniej w Kolonii odbędzie się w dniach od 3 do 8 lipca, a zawodnicy powalczą o pulę nagród wynoszącą aż 300 tysięcy dolarów. Jak na razie pewni gry w Niemczech mogą być zawodnicy FaZe, fnatic, Astralis, Cloud9, SK, G2 oraz… BIG. O zaproszeniu tej ostatniej ekipy dowiedzieliśmy się dzisiaj i wśród wielu obserwatorów informacja ta wywołała niemałe zdumienie oraz konsternację. Tak naprawdę bowiem jedyne czym mogą poszczycić się zawodnicy BIG to jednorazowy udany występ podczas turnieju PGL Major w Krakowie, w dodatku wiele osób może wytknąć, że częściowo wynik ten był efektem wykorzystania tzw. ‘jump buga’. Później już aż tak dobrych rezultatów niemiecka formacja nie notowała. Z drugiej zaś strony ciężko się dziwić organizatorom, że na niemiecki turniej zapraszają reprezentantów gospodarzy – choć myślę, że i bez tego rywalizacja w Kolonii sama by się obroniła, przynajmniej tak było w poprzednich latach.

W turnieju czeka jeszcze pięć slotów na zespoły z zaproszeniami, a oprócz tego odbędą się kwalifikacje, gdzie do zdobycia są cztery miejsca. Jak myślicie, czy któreś przypadnie w udziale polskiej drużynie? I kto to Waszym zdaniem może być?

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię