Advertisement
Strona głównaGryAktualnościKorea Płd. staje po stronie Epic i uchwala prawo uderzające w interesy...

Korea Płd. staje po stronie Epic i uchwala prawo uderzające w interesy Apple i Google

Konflikt o Frotnite pomiędzy Apple i Epic nadal trwa. Tymczasem nieco z boku władze Korei Południowej ustanawiają prawo, które nakazuje Apple i Google umożliwienie deweloperom korzystanie z alternatywnych metod płatności poza App Store i Google Play.

Zgromadzenie Narodowe Korei przegłosowało ustawę, która wejdzie w życie po tym jak podpisze ją prezydent. Rzeczona ustawa wprowadzi zmiany w prawie i zabroni koncernom takim jak Google czy Apple zmuszać deweloperów do korzystania z narzuconych systemów płatności. Znalazły się tam również zapisy mające na celu zablokowanie działań przeciwko deweloperom w ramach zemsty.

Zobacz: Naughty Dog oficjalnie zatrudnia do pracy nad swoim nowym multiplayerem

Takie prawo zablokowałoby możliwość usunięcia Fortnite z App Store przez Apple, co stało się po tym jak Epic wprowadziło swój własny system zakupu VDolców. Prezes Epic – Tim Sweeney mówi, że to bardzo ważny moment dla cyfrowej rozrywki.

Fortnite

Firmy, które nie zastosują się do znowelizowanego prawa otrzymają grzywnę w wysokości do 3% przychodów uzyskanych w Korei Południowej.  Teraz pozostaje czekać na działania rządów innych krajów.

Burza pomiędzy Apple i Epic wybuchła gdy deweloper wprowadził w Fortnite możliwość kupowania VDolców i kosmetyków bezpośrednio w grze zamiast jak było dotychczas w App Store. Apple usunęło przez to Fortnite ze swojej platformy bo nie mogło czerpać prowizji za pośrednictwo w sprzedaży. Sprawa przeniosła się na drogę sądową i wydaje się ciągnąć w nieskończoność.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię