Advertisement
Strona głównaWiadomościKorea prezentuje mecze taekwondo z "paskami zdrowia"

Korea prezentuje mecze taekwondo z „paskami zdrowia”

Po przeczytaniu poniższej informacji zapewne zadacie sobie pytanie: “Dlaczego dopiero teraz? Dlaczego tak długo trwało by ktoś wpadł na pomysł połączenia sportu sztuk walki z… oprawą a’la bijatyka?”. Przynajmniej ja je sobie zadałem.

Koreańskie Stowarzyszenie Taekwondo postanowiło dotrzeć do nowych fanów sztuk walki i pokazało dość rewolucyjne rozwiązanie. Za pomocą systemu sensorów, umieszczonych na strojach zawodników, kibice będą mogli śledzić pojedynki jakby były częścią gry.

Zobacz: Obsada Tekken 7 powiększy się o 6 nowych postaci, a wśród nich gwiazda The Walking Dead

Sensory mierzą moc ciosów i na tej podstawie zmniejszają “paski zdrowia”, wyświetlane na ekranie za zawodnikami. Aby dodatkowo uatrakcyjnić pojedynki, dodano do nich dźwięki uderzeń rodem z gier oraz drobny detal w postaci portretów. Całość prezentuje się następująco:

Podstawowa różnica między zaprezentowanym sposobem rozgrywki, a tym klasycznym, polega na tym, że klasyczny opiera się o punktację każdego trafienia. Z tym, że niektóre z nich mogą być niezauważalne dla widzów. Sensory natomiast bezproblemowo je wyłapują i prezentują w czytelnej formie. Póki co nowe rozwiązanie jest testowane i może już niedługo zostanie wprowadzone na zasadzie regularnej punktacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię