Strona głównaWiadomościRozrywkaKosmiczny mecz 2 – skunks Pepe nie pojawi się w animacji z...

Kosmiczny mecz 2 – skunks Pepe nie pojawi się w animacji z powodu swojego zachowania

Wokół animacji Kosmiczny mecz 2 dzieje się wiele, najpierw dyskusje na temat wyglądu Loli Bunny, teraz rozpętała się burza z powodu skunksa usunięcia Pepe.

W miniony weekend w sieci rozpętała się burza w związku z produkcją drugiej części animacji Kosmiczny mecz. Poszło o wygląd Loli Bunny i jej zmienionego wyglądu w porównaniu do animacji z 1996 roku. Wiele osób zarzucało, że poprawność polityczna poszła za daleko. Reżyser animacji broni decyzji twórców uważając, że postać będzie najlepszym graczem ze wszystkich „animków” w drużynie i należy skupić się na jej umiejętnościach a nie wyglądzie.

Zobacz: The Elder Scrolls V: Skyrim – oficjalna gra planszowa

Nie musieliśmy długo czekać na kolejną internetową dramę. Tym razem poszło o skunksa Pepe, który stał się mephitis non grata. Pepe Le Swąd brał udział w pierwszej części animacji jednak jego zachowanie w dzisiejszych czasach budzi sporo kontrowersji. Jest on dość natarczywy i nachalny w stosunku do wybranek serca, które zwykle nie należą do jego gatunku. To zwróciło uwagę jednego z dziennikarzy New York Times, który na Twitterze opublikował post, w którym wymienia szkodliwy wpływ postaci i promowanie przez nią kultury gwałtu.

Charles M. Blow wylicza zachowania jakich dopuszcza się skunks, a które dzisiaj są nieakceptowalne. Chodzi o całowanie i obściskiwanie obcych, kobiet a raczej kocic, chociaż czasem kocury też się zdarzały wbrew ich woli. Próby uwięzienia przez zamykanie drzwi na klucz. W sumie można doliczyć do tego też doprowadzenie do prób samobójczych.

Według informacji podanych przez serwis Deadline postać ta została całkowicie usunięta z filmu. Nie było to jednak związane z postem Blowa, ale dopiero teraz Warner Bros. przyznał się do tego, że skunksa nie zobaczymy w filmie. Został on usunięty już rok temu, gdy reżyserem został Malcolm D. Lee. Wcześniej Pepe brał udział w jednej ze scen z Greice Santo, której nie ma w ostatecznej wersji filmu, co potwierdzają osoby, które wdziały wczesną wersję z obecną.

Wycięcie sceny zmartwiło Greice Santo, głównie z powodu przesłania jakie miała ze sobą nieść. Aktorka była ofiarą molestowania i aktywnie walczy z przemocą seksualną. Wraz z Pepe mieli pojawić się w czarno-białej scenie w stylizowanej na film Casablanka. Pepe jako barman miał zalecać się do Santo i całować ją w rękę. Ta z kolei reagowała na niechciane zaloty oblaniem zwierzaka drinkiem oraz ostrzegawczym klapsem w dziąsło. W scenie miał pojawić się także LeBron i Bugs, którym Pepe żali się, że ma sądowy zakaz zbliżania się do kotki Penelope. Koszykarz miał wtedy powiedzieć do skunksa, że nie można dotykać innych osób bez ich zgody.

Cała scena miała uzmysłowić widzom, że podobne zachowania są złe, nieakceptowalne i trzeba z nimi walczyć. Po wycięciu sceny przedstawiciele Greice wystosowali oświadczenie:

Dla Greice udział w tym filmie był wielką sprawą. Mimo że Pepe jest postacią z kreskówek, to Greice chciała, żeby to właśnie ona uderzyła seksualnego napastnika. Teraz scena została wycięta, a ona nie będzie miała możliwości wpłynąć na młode pokolenia, które będą oglądać Kosmiczny mecz 2, aby dać do zrozumienia młodym dziewczętom i chłopcom, że zachowanie Pepe jest nie do przyjęcia.

 

Kosmiczny mecz 2 trafi do kin 16 lipca tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię