Strona głównaWiadomościKoszt zakupu Bethesdy zwrócił się Microsoftowi w rekordowym czasie.

Koszt zakupu Bethesdy zwrócił się Microsoftowi w rekordowym czasie.

Microsoft udostępnił swoje wyniki finansowe, za ostatni kwartał 2020. Są one spektakularne.

Raport finansowy Microsoft to bardzo ciekawa lektura otwiera on oczy na to, jaką gigantyczną gotówką dysponuje Microsoft. Ostatni kwartał 2020 przyniósł amerykańskiej korporacji 43,1 miliarda dolarów przychodu, to o 17% więcej niż w analogicznym okresie w 2019 roku. Co więcej, czysty zysk co 15,5 miliarda dolarów, to o 33% więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku. Jak zauważyła redakcja Gamespot, zysk ten jest wystarczający, by firma mogła sobie pozwolić na zakup Bethesdy dwukrotnie. Przypominamy, że Microsoft kupił Bethesdę za 7,5 miliarda dolarów.

Bardzo dobre wyniki notuje też sam dział gier Microsoftu. Przychody z tego rynku wzrosły o 51% względem analogicznego okresu w 2019 roku. Zaznaczono przy tym, że na tak duży wzrost miała największy wpływ premiera nowych konsol dla graczy Xbox Series X oraz Xbox Series S. Przychody ze sprzedaży sprzętu wzrosły aż, o 86%, a usługi i gry w tym Xbox Game Pass wzrosły o 40%.

Wzrosty te mogłyby być jeszcze większe, gdyby Microsoft dostarczył na rynek więcej konsol nowej generacji, jak to było w przypadku konsoli Xbox One X, ale nawet biorąc pod uwagę, że tak się nie stało. To sytuacja finansowa giganta z Redmont jest wyjątkowo dobra.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię