Strona głównaEsportKuben: Rozważymy wykupienie Micha lub przetestowanie innego zawodnika

Kuben: Rozważymy wykupienie Micha lub przetestowanie innego zawodnika

Wielu kibiców oczekiwało, że zmiana TaZa na Micha wprowadzi sporo świeżości do gry Virtus.pro, co z kolei przełoży się na lepsze wyniki. Chociaż było widać postęp, to ostatecznie Polacy nie zdołali wyjść z grupy ani na StarSeries, ani na IEM Katowice. Co teraz czeka zespół? O tym opowiedział co nieco Jakub ‘kuben’ Gurczyński, czyli trener VP.

Kuben udzielił wywiadu serwisowi FlickShot, w którym opowiedział trochę o ostatnich zmianach w drużynie, ich grze na StarSeries i IEM oraz przyszłości Micha w Virtus.pro. Najważniejsze są właśnie słowy dotyczące młodego zawodnika Kunguin i tego, czy planowane jest wykupienie jego kontraktu.

– Na ten moment Michu jest cały czas na wypożyczeniu. Rozważymy wykupienie go lub przetestowanie innego gracza. Michał o tym wie. Wciąż mamy kilka dni na dyskusję. Pomimo tego, że Michu ma zaledwie 21 lat, to jest bardzo dojrzałym i inteligentnym facetem. Jest bardzo zmotywowanym i świetnym graczem, a przy okazji też sympatycznym człowiekiem – powiedział kuben.

Trener Virtus.pro zdradził też, że drużyna czuła się pewnie przed ostatnimi turniejami. Spodziewali się, że zarówno na StarSeries, jak i IEM-ie uda im się awansować do play-offów, a jedne zawody może nawet wygrać. Niestety, rzeczywistość zweryfikowała ich plany.

– Bycie pewnym siebie w meczach online nie ma nic wspólnego z byciem pewnym siebie na LAN-ie. Myślę, że po prostu brakuje nam występów na głównej scenie. Jesteśmy bardzo doświadczonymi zawodnikami, ale po prostu zapomnieliśmy, jak wygrywać mecze i najważniejsze rundy – dodał trener Virtus.pro.

Kuben nie chciał mówić wiele na temat ostatnich zmian w składzie. Dowiedzieliśmy się jedynie, że były one dyskutowane od wielu miesięcy i nie zostały podjęte pod wpływem impulsu.

Źródło: FlickShot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię