Strona głównaWiadomościKuloodporna patelnia w PUBG powstała… przez przypadek

Kuloodporna patelnia w PUBG powstała… przez przypadek

Patelnia to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego gracza PlayerUnknown’s Battlegrounds. Niejednemu uratowała już życie, odbijając nadlatujące kule. Najzabawniejsze jest jednak to, że powstała trochę przez przypadek.

Jeśli gracie w PlayerUnknown’s Battlegrounds, to nigdy nie zapominajcie o patelni. Postać nosi ją z tyłu na pasku i mogłoby się wydawać, że to niepotrzebny element wyposażenia. Tymczasem patelnia jest kuloodporna. Może nie chroni całych pleców, ale już wielokrotnie widzieliśmy sytuację, w których ratowała graczom życie. Skąd w ogóle wziął się pomysł, żeby w grze z gatunku Battle Royale umieścić patelnię i to na dodatku kuloodporną? Takiego pomysłu nigdy nie było.

Początkowo patelnia miała służyć do odbijania granatów. Twórcom gry zależało na tego typu detalach, które może i nie zostałyby szybko odkryte przez graczy, ale z czasem ktoś by na to wpadł i pokochał. Stąd właśnie pomysł na baseball z granatami. Pewnego dnia programiści wzięli się za testowanie nowej funkcji. Sprawdzali jak dobrze patelnia odbija granaty i po zakończonej pracy poszli do domu. Nie zauważyli jednak, że pracowali nad wydaną wersją gry, która była dostępna dla graczy. Dopiero następnego dnia rano zorientowali się, że patelnia nie tylko odbija granaty, ale też stała się kuloodporna. Sprzęt kuchenny momentalnie stał się obowiązkowym wyposażeniem na polu walki.

– Nie wiedzieliśmy, że będzie chronić przed kulami. Ale kiedy to zobaczyliśmy, to stwierdziliśmy, że jest to świetne. Widziałem graczy z patelnią, którzy odbijali kuli w skoku. To niesamowite – powiedział Brendan Greene, założyciel studia Bluehole.

Tak oto powstała słynna patelnia, która kuloodporna stała się zupełnie przez przypadek.

Źródło: Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię