Strona głównaWiadomościKuźniewski.pl i Gameragon złożyły wniosek o upadłość. Co z zamówieniami?

Kuźniewski.pl i Gameragon złożyły wniosek o upadłość. Co z zamówieniami?

Dwie firmy, prowadzone przez Pana Dariusza Kuźniewskiego – Kuźniewski.pl oraz Gameragon, złożyły wniosek o upadłość. Oficjalnie straciły płynność finansową przez problemy z płatnościami, ale nieoficjalnie mówi się o fatalnym zarządzaniu.

Kuźniewski.pl to jeden z najbardziej znanych sklepów internetowych z komputerami biznesowymi. Działał on od wielu lat i zbudował sobie opinię zaufanego. Z czasem Dariusz Kuźniewski stworzył również Gameragon, czyli sklep ze sprzętami dla graczy. Wczoraj (1 sierpnia) obie marki złożyły wniosek o upadłość. W oficjalnym komunikacie sklepy informują o utracie płynności finansowej z powodu problemów z kontrahentami, którzy nie wywiązali się ze swoich zobowiązań finansowych. Pod koniec ubiegłego tygodnia zwolnieni zostali wszyscy pracownicy oddziałów we Wrocławiu oraz Warszawie, a kilka dni później także w Poznaniu skąd wywiezione miały zostać wszystkie sprzęty.

Nieoficjalnie mówi się, że obie marki były fatalnie zarządzane i to doprowadziło finalnie do problemów finansowych. Byli pracownicy (rzekomi) informują wręcz o oszustwach i ich zdaniem sprawą mogą zainteresować się prokuratura oraz policja. Jednak są to informacje nieoficjalnie i należy do nich podchodzić z przymrużeniem oka. Najprawdopodobniej sytuacja wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Właściciel zapewnia, że majątek firmy w pełni wystarczy do zaspokojenia wszystkich zobowiązań wobec klientów.

Na Wykopie i Facebooku można znaleźć wiele wpisów od niezadowolonych klientów, którzy nie otrzymali zamówionych sprzętów. Zamiast tego w mailach zostali poinformowani o złożeniu wniosku o upadłość. Mowa o zamówieniach na kwoty nawet kilkunastu tysięcy złotych, więc sprawa z pewnością nie jest dla nikogo łatwa. Na ten moment nie wiadomo, czy zamówienia zostaną zrealizowane, ale – prawdę mówiąc – może być z tym różnie. Co prawda w komunikacie firma zapewnia o realizowaniu wszystkich zamówień, ale jednocześnie dodaje, że będzie się to odbywało w miarę możliwości i po ówczesnym spłaceniu długów przez kontrahentów.

Źródło: PurePC, Wykop, Facebook

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię