Wstęp

Strona głównaPoradnikiLaptopy dla graczy do 3500 zł – maj 2017.

Laptopy dla graczy do 3500 zł – maj 2017.

Wstęp

Zapomnijcie o zintegrowanych układach graficznych i wolnych procesorach. Stawiamy na mobilność i moc. Do topowych gier potrzebny jest sprzęt uosabiający nową technologię. Dlatego też oto przed Wami staje 6 modeli laptopów mogących zastąpić duże jednostki komputerowe. 

Po sprzęt mobilny coraz częściej sięgają miłośnicy gier. I nie dziwi to wcale, gdyż granica wydajności oddzielająca laptopy od desktopów praktycznie już nie istnieje. Moc podzespołów jest porównywalna, toteż możemy zdecydować czy chcemy zbudować stałe centrum dowodzenia bądź zainwestować w urządzenie przenośne, na którym możemy grać dosłownie wszędzie. Jeśli już zamierzamy ulokować część złota w sprzęcie komputerowym, nie dokonujmy zakupów pod wpływem impulsu bądź za namową elokwentnego doradcy RTV/AGD. Jedna zła decyzja wywoła moment irytacji, gdy zachce nam się uruchomić Wiedźmina 3 i nagle okaże się, że płynnie nie będzie odtwarzane nawet menu gry. Wobec tego, aby ukrócić Wam wątpliwości oraz zapobiec przemiany w berserkera, dokonałem głębokich poszukiwań laptopów wartych ostatnich pieniędzy. Jeśli marzycie o laptopie uniwersalnym to trafiliście na złą stronę. W tym miejscu to gry grają pierwsze skrzypce…

Jak zauważycie za chwilę w proponowanych konfiguracjach brakuje kart graficznych i procesorów z rodziny AMD, ale nie jest to kwestia przypadku. W pułapie do 3500 zł duży nacisk został położony przede wszystkim na wydajne GPU, które bardzo rzadko występuje w peletonie z komponentami konkurencyjnego zespołu. Nie przedłużając, poniżej znajdziecie 6 modeli laptopów pozwalających grać w najnowsze tytuły na średnio-wysokich ustawieniach graficznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię