Strona głównaWiadomościLeague of Legends najlepiej zarabiającą grą na PC w 2017 roku

League of Legends najlepiej zarabiającą grą na PC w 2017 roku

Według raportu SuperData, to League of Legends jest póki co najlepiej zarabiającą grą na PC w 2017 roku. Co dla wielu może być za skoczeniem, Counter-Strike: Global Offensive znajduje się dość daleko na liście.

Pierwsze miejsce League of Legends nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. To w końcu jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Każdego dnia uruchamiana jest przez setki tysięcy, a może nawet miliony osób na całym świecie. Siłą rzeczy taki tytuł musi przynosić spore zyski, tym bardziej, że Riot wymyśliło ciekawy sposób na monetyzację swojego produktu.

Zaskakujące mogą być dla nas kolejne miejsca w rankingu. Te są zajmowane przez takie produkcje jak: Dungeon Fighter Online, Crossfire oraz Fantasy Westward Journey Online II. Widać tutaj wyraźnie, jak wielki jest rynek azjatycki, bowiem to właśnie na nim królują wymienione produkcje. Co więcej, Crossfire można śmiało nazwać marną kopią Counter-Strike’a 1.6. Najwyraźniej to wystarczy, aby w na Wschodzie zarabiać mnóstwo pieniędzy.

Dopiero dalsze pozycje są zajmowane przez produkcje bliżej nam znane. Piąta lokata przypadła World of Warcraft. Dalsze miejsca World of Tanks oraz Dota 2. Z lekkim zdziwieniem przyjąłem informację, że Overwatch znajduje się pod względem zarobków w 2017 roku przed CS:GO. Jednak wpływ na to może mieć sprzedaż samej gry. Na całym świecie rozeszła się ona w liczbie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy, a przecież nie była i nadal nie jest tak tania, jak strzelanka Valve. Jeśli chodzi o płatności wewnątrz samej gry, to jestem pewien, że tutaj Counter-Strike: Global Offensive wypada lepiej od Overwatcha. Ostatnie, dziesiąte miejsce przypadło dla gry New Westward Journey Online II.

Pełna lista:

  1. League of Legends
  2. Dungeon Fighter Online
  3. Crossfire
  4. Fantasy Westward Journey Online II
  5. World of Warcraft
  6. World of Tanks
  7. DOTA 2
  8. Overwatch
  9. Counter-Strike: Global Offensive
  10. New Westward Journey Online II

Źródło: Slingshot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię