Advertisement
Strona głównaGryAktualnościDo League of Legends wróci Trybunał Graczy?

Do League of Legends wróci Trybunał Graczy?

Przed wielu laty w grze League of Legends dostępny był Trybunał Graczy. Z czasem zniknął, ale Riot Games obiecało, że zostanie przywrócony. Najnowszy patent sugeruje, że wkrótce może to nastąpić.

Niewielu młodszych graczy może nie pamiętać, że kiedyś w League of Legends istniał Trybunał Graczy. Była to swego rodzaju platforma społecznościowa, na której rozpatrywane były sprawy zgłaszane przez samych graczy. Co ważne, nie były one sprawdzane przez Riot Games. Werdykt wydawaliśmy my sami. Gracze mieli dostęp do logów gry, a nawet czatu. Liczba głosów decydowała o ukaraniu lub oczyszczeniu z zarzutów.

W końcu Trybunał Graczy został usunięty, ale Riot Games z czasem obiecało, że w jakiejś formie zostanie przywrócony do League of Legends. Najnowszy patent sugeruje, że wkrótce może to nastąpić. Dowiadujemy się z niego, że deweloper pracuje nad nowym Trybunałem, w którym gracze mają być nagradzani za włożony w rozwój społeczności wkład. Nie znamy żadnych szczegółów, ale prawdopodobnie nagrody będą zależały od liczby wydanych werdyktów czy pomocy innym graczom. Ma się też pojawić system pozytywnego raportowania, w którym możliwe byłoby zgłaszanie użytkowników o pozytywnych cechach w trakcie gry, np. spokojnych i pomocnych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że społeczność League of Legends jest uważana za jedną z najbardziej toksycznych. W meczach rankingowych niemal co chwilę trafia się na osoby, które za przegrane obwiniają wszystkich dookoła, tylko nie samych siebie. W ramach zemsty lub zwykłej złośliwości potrafią celowo się podkładać, nie wspominając już o wyzywaniu na czacie. Riot Games stara się z tym walczyć na wszelkie możliwe sposoby i nowy Trybunał Graczy może być kolejnym orężem na tej wojnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię