Strona głównaWiadomościLegenda powraca – nowy Dust2 w CS:GO!

Legenda powraca – nowy Dust2 w CS:GO!

Dust2 to najbardziej ikoniczna mapa w Counter-Strike’u. Kilka miesięcy temu wyleciała z puli map turniejowych i trwały prace nad jej odświeżeniem. Proces powoli się kończy, bo nowy Dust2 właśnie został oficjalnie zapowiedziany przez Valve!

Na oficjalnym profilu CS:GO na Twitterze pojawiła się zapowiedź nowej wersji Dust2. Z krótkiej informacji dowiedzieliśmy się jedynie, że mapka zostanie udostępniona w najbliższej aktualizacji wersji beta. Kilka dni później powinna zostać dodana do pełnej wersji gry, ale nie oznacza to, że od razu trafi do puli map turniejowych.

Dust2 został wykreślony z puli map turniejowych w lutym tego roku. Zastąpiła go nowa wersja Inferno, która wcześniej była testowana przez kilka miesięcy, w trakcie których usuwano wszystkie błędy. Najprawdopodobniej to samo czeka Dust2. Mapa na pewno będzie wymagała jeszcze kilku poprawek i ostatnich szlifów.

Jeśli z czasem Dust2 miałoby wrócić do puli map turniejowych, to jaką mapę mogłoby zastąpić? Najstarszą mapą w puli jest aktualnie Mirage. Co prawda jest to w tym momencie najbardziej lubiana i najczęściej grana arena w CS:GO, ale wcześniej to samo można było powiedzieć o Dust2. Profesjonalni gracze często wspominają o Cobblestonie, na którym ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje o ruchach przeciwnika. Może też paść na Nuke’a, który nie jest zbyt lubiany przez społeczność. A może po prostu pula map zostanie powiększona?

A jaką decyzję Wy byście podjęli?

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię