Strona głównaEsportLegendarny turniej wróci po 4 latach nieobecności? Jest na to spora szansa

Legendarny turniej wróci po 4 latach nieobecności? Jest na to spora szansa

Każdy fan esportu wie, a przynajmniej powinien wiedzieć czym jest World Cyber Games. Legendarny turniej odbywał się przez wiele lat, ale nie przetrwał próby czasu. Jednak jest szansa, że wróci po 4 latach nieobecności.

Historia World Cyber Games sięga jeszcze 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano WCG Challenge. Początkowo zawody odbywały się w Korei Południowej, ale z czasem rozgrywane były niemal na całym globie –  w USA, Europie oraz Azji. Z czasem WCG urosło do miana jednego z największych i najważniejszych turniejów esportowych na świecie. Niemal każdy profesjonalny gracz marzył, aby pojechać na World Cyber Games. Niestety, w 2013 roku odbyła się ostatnia odsłona zawodów.

Ale jest szansa, że w przyszłym roku World Cyber Games powróci. Podobne plotki pojawiały się już wielokrotnie, ale tym razem szansa jest szczególnie duża. Pojawiła się już nawet data finałów. te miałyby być rozegrane w dniach 26-29 kwietnia w Bangkoku w IMPACT Convention Center. Ale jak już pisałem – nie jest to informacja potwierdzona. Pomimo tego dobrze byłoby ponownie zobaczyć zmagania najlepszych graczy na świecie na turnieju spod szyldu World Cyber Games.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię