Strona głównaWiadomościRozrywkaLego Atari 2600 już wkrótce

Lego Atari 2600 już wkrótce

Firma lego zaprezentowała nowy zestaw LEGO Atari 2600. Kultowa już konsola jest kolejną klockową wersją jaką możecie mieć w swojej kolekcji. Premiera zestawu zbiega się w czasie z obchodami 50. rocznicy istnienia firmy Atari.

Konsola Atari 2600 weszła do sprzedaży w 1977 roku i od razu stała się hitem. Nowy zestaw LEGO to klockowa wersja modelu z 1980 roku z czterema przełącznikami. Od momentu wyjęcia z pudełka po dodanie ostatniego klocka, budowanie tego skomplikowanego zestawu to ekscytująca przygoda sama w sobie.

Budowniczy mogą oddać się nostalgicznej podróży, odkrywając kolejne funkcje, takie jak np. kontroler z joystickiem, który porusza się tak, jak w oryginale lub otwierany front, za którym kryje się pokój miłośnika gier z lat 80-tych, ożywiając wspomnienia godzin spędzonych na próbach ustanawiania nowego rekordu.

Zestaw zawiera również trzy kartridże z kultowymi grami Atari: Asteroids, Adventure i Centipede. Kartridże można przechowywać w futerale i budować z nich mini modele gier. Dodatkowo konsola posiada przełącznik pozwalający wybrać, czy masz kolorowy czy czarno-biały telewizor.

Zobacz: The Lord of the Rings: Gollum – zobacz nowy fragment rozgrywki

Chris McVeigh, projektant LEGO oraz wieloletni fan Atari, tak mówi o projekcie: „Atari 2600 było jednym z najbardziej pamiętnych prezentów, jakie dostałem jako dziecko. Pamiętam, że spędziłem wiele godzin przed telewizorem, absolutnie zdumiony, że mogłem grać w gry zręcznościowe w moim własnym domu. Było tam też wiele legendarnych tytułów, w tym Asteroids, Adventure i Centipede. Właśnie dlatego połączenie dwóch ikon – Atari i LEGO – w tym niesamowitym zestawie było tak niesamowitym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że zbudowanie tej klasycznej konsoli przeniesie Was z powrotem do tych wspaniałych dni, kiedy garść pikseli oznaczała świat przygód.”

Zestaw LEGO Atari 2600 będzie dostępny od 1 sierpnia 2022 r. w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/Atari w cenie 1149.99 PLN.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię