Strona głównaWiadomościLenovo Explorer - kolejny silny gracz na rynku VR

Lenovo Explorer – kolejny silny gracz na rynku VR

Lenovo zaprezentował podczas berlińskich targów IFA gogle witrutalnej rzeczywistości Lenovo Explorer. Cechują je przystepna cena i wszechstronność zastosowań w środowisku Windows.

Gogle Lenovo wyposażone są w samodzielne wyświetlacze 2,89″ o rozdzielczości 1440p, nie jest więc to kolejna na rynku przystawka konwertująca smartfon w namiastkę VR-u, lecz sprzęt pełnowartościowy, na który nie zadzwoni nagle mama. Nie zabrakło w nim 2 kamer rejestrujących ruch urządzenia, żyroskopu, akcelerometru czy magnetometru, a do pracy nie są wymagane zewnętrzne sensory – całość podłączamy do komputera za pomocą jednego tylko przewodu doprowadzającego złącza HDMI i USB.

By nie ograniczać się jedynie do sterowania ruchami głowy, producent przygotował specjalne kontrolery o nazwie… po prostu Motion controllers. Jeśli jednak ktoś chce trochę zaoszczędzić, może też używać pada do Xboksa, klawiatury, myszki czy posiłkować się sterowaniem głosowym w ramach windowsowej Cortany.

Pomimo braku zewnętrznych czujników, sprzęt jest w stanie zmapować obszar do 3,5 na 3,5 m. Tak wielka przestrzeń pozwala na podskakiwanie, rzucanie się do przodu czy kucanie. Nie musimy cały czas robić korekt pozycji, a szybkie uniki w bok w grach akcji nie stanowią najmniejszego problemu.

Komfort użytkowania potęguje niewielka masa (380 gramów) i duże pole widzenia wynoszące 110 stopni. Jak przy tym zapewnia producent, jego gogle to nie tylko gry, lecz też dostęp do ponad 20 tys. aplikacji w sklepie Microsoftu. Gogle mogą posłużyć do oglądania filmów 4K czy materiałów 360 stopni, jak i nawet do… pracy biurowej w edytorze tekstu czy PowerPoincie. Chociaż większość z nas skupi się zapewne na tworzeniu narzędzi w Minecrafcie, Lenovo wierzy, że Explorer będzie też wydajnym narzędziem pracy.

Ile to kosztuje?

Za same gogle Explorer przyjdzie nam zapłacić 349 dolarów, co nie jest dużą kwotą na tle konkurencji. Szczególnie, jeśli uwzględnić kompatybilność również ze starszymi komputerami. Za wariant z parą kontrolerów ruchu zapłacimy już 449 dolarów. Globalna dostępność produktu planowana jest na najbliższe tygodnie.


Źródło: Lenovo, wł

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

LuiN
Współtwórca GamingSociety.pl, redaktor naczelny największego polskiego serwisu o telekomunikacji - TELEPOLIS.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię