Strona głównaWiadomościProcesory AMD sprzedają się lepiej niż Intela? I tak, i nie

Procesory AMD sprzedają się lepiej niż Intela? I tak, i nie

Jeden z największych, niemieckich sklepów z elektroniką pochwalił się wynikami sprzedaży procesorów. W sierpniu tego roku AMD po raz pierwszy od wielu lat wyprzedziło Intela zarówno pod względem ilościowym, jak i kwotowym. Czy to oznacza, że Ryzeny sprzedają się lepiej od konkurencji?

Procesory AMD Ryzen zadebiutowały na rynku w marcu tego roku. W pierwszym miesiącu obecności w sklepie Mindfactory.de odpowiadały za 27,6 proc. sprzedaży wszystkich CPU. Jednak każdy kolejny miesiąc okazywał się dla Czerwonych coraz lepszy aż w końcu w sierpniu doszło do przełomu – AMD wyprzedziło Intela. Ryzeny zanotowały wynik 56,1 proc. udziałów w sprzedaży. Najpopularniejszym modelem okazał się Ryzen 5 1600. Kolejne miejsca zajmują odpowiednio Ryzen 7 1700, Ryzen 5 1600X oraz Ryzen 7 1700X. U Intela aż połowa sprzedanych procesorów to Core i7-7700K.

Ale AMD nie wygrało tylko pod względem ilościowym. Niemiecki sklep zaczął też więcej zarabiać na sprzedaży Ryzenów. W kontekście kwotowym w sierpniu AMD odpowiadało za 54 proc. przychodów, a Intel za 46 proc. Dlatego też, pomimo niższych cen, nie można mówić o gorszych zarobkach sklepów.

Czy zatem można powiedzieć, że procesory AMD sprzedają się lepiej od konkurencyjnych układów Intela? I tak, i nie. Z jednej strony mamy twarde dane z jednego z największych sklepów w Niemczech. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nasi zachodni sąsiedzi to największy rynek komputerowy w Europie. Z drugiej strony danych tych nie można bezpośrednio przełożyć na inne rynki. Sytuację znamy tylko lokalnie, a nie globalnie. Pomimo tego jest to świetna informacja dla AMD. Pierwszy raz od bardzo dawna Czerwoni są w stanie realnie konkurować z Intelem. Miejmy nadzieję, że doda to producentowi dodatkowej energii, a przede funduszy do pracy nad jeszcze lepszymi układami.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię