Strona głównaKonsoleLenovo Legion Go – nowy handheld do grania w podróży

Lenovo Legion Go – nowy handheld do grania w podróży

W ostatnim czasie przenośne komputery w formie konsol stały się bardzo popularne. Do tego grona dołączyło także Lenovo ze swoim Legion Go.

Kilka dni temu do oferty Lenovo weszło pierwsze urządzenie typu handheld. Konsola przeznaczona do gier napędzana jest przez system Windows i jest odpowiedzią na konkurencyjne urządzenia jak Steam Deck czy Asus Ally. Wraz z nowymi okularami Lenovo Legion Glasses wyposażonymi w mikro-OLED i nowymi gamingowymi słuchawkami dousznymi Lenovo Legion E510 7.1 RGB, debiut Lenovo Legion Go stanowi wyraźne rozszerzenie ekosystemu Lenovo Legion obejmującego urządzenia do gier, monitory, akcesoria i oprogramowanie oraz usługi umożliwiające graczom poświęcenie się ich ulubionym tytułom.

Lenovo Legion GO wyposażony jest w AMD Ryzen z serii Z1, które ożywiają gry na 8,8-calowym gamingowym ekranie Lenovo PureSight. Gracze, którzy chcą przenieść wrażenia z mobilnego grania na Lenovo Legion Go na jeszcze wyższy poziom mogą sięgnąć po nowe okulary Lenovo Legion, które wykorzystują technologię micro-OLED, zapewniającą wrażenia wizualne dostępne do tej pory tylko na dużym ekranie, dzięki mieszczącym się w kieszeni urządzeniu. Aby zapewnić naprawdę wciągające wrażenia z gry, nowe słuchawki douszne Lenovo Legion E510 7.1 RGB oferują dźwięk przestrzenny o wysokiej rozdzielczości 7.1 z wielofunkcyjnym wbudowanym kontrolerem.

Lenovo Legion Go działa w systemie Windows 11 i zapewnia potężną kombinację wydajności graficznej porównywalnej z konsolami, która ożywia gry na ogromnym 8,8-calowym ekranie QHD+. Wyświetlacz do gier Lenovo PureSight 16:10 zapewnia graczom bardziej wciągającą jakość obrazu. Ekran o jasności do 500 nitów i gamie kolorów 97% DCI-P3 można również dostosować do stylu gry i sytuacji, obsługując rozdzielczości od 1600p do 800p oraz częstotliwości odświeżania 144 Hz czy 60 Hz. 10-punktowy ekran dotykowy umożliwia naturalną i intuicyjną kontrolę niezależnie od tego, czy chodzi o przewijanie, dotykanie czy przesuwanie. Legion Go jest wyposażony w maksymalnie 16 GB pamięci RAM LPDDR5X (7500 MHz) z elastycznym zarządzaniem energią, która zapewnia optymalną wydajność w grach i krótszy czas ładowania w zależności od scenariusza, a także dysk SSD PCIe Gen4 o pojemności do 1 TB i gniazdo micro-SD obsługujące do 2 TB dodatkowego miejsca do przechowywania.

Dzięki akumulatorowi o pojemności 49,2 Wh sesje grania mogą trwać dłużej bez konieczności ładowania. Lenovo Legion Go obsługuje także technologię Super Rapid Charge, dzięki której akumulator można naładować do 70% w zaledwie pół godziny. W Lenovo Legion Go zastosowano technologię termiczną Coldfront firmy Lenovo, obejmującą 79-łopatkowy wentylator z polimeru ciekłokrystalicznego, który utrzymuje chłód urządzenia przy poziomie hałasu wentylatora wynoszącym mniej niż 25 dB w trybie cichym, gdy liczy się cisza, a jednocześnie umożliwia urządzeniu osiągnięcie pełnych 25 W TGP w trybie niestandardowym, gdy do wygrania potrzebna jest cała moc, jednocześnie zapobiegając nieprzewidzianym skokom wydajności.

Jednak esencją tego, co łączy wiele niesamowitych funkcji Lenovo Legion Go, jest zupełnie nowa aplikacja Legion Space. Zaprojektowany specjalnie dla Lenovo Legion Go, Legion Space umożliwia użytkownikom szybki dostęp do wszystkich platform z grami i sklepów, przeglądanie wszystkich zainstalowanych lokalnie gier, a nawet kupowanie gier w sklepie Legion Game Store we współpracy z Xbox Game Pass Ultimate, z bezpłatnym 3-miesięcznym członkostwem, zapewniającym dostęp do setek wysokiej jakości gier dołączonych do każdego Lenovo Legion Go, a także do sklepu Gamesplanet, który oferuje duże zniżki na wybrane gry dla użytkowników posiadających Lenovo ID. Wszystkie obsługiwane launchery można zgrupować w Legion Space, dzięki czemu gracze mogą od razu przystąpić do akcji. Legion Space pozwala także użytkownikom szybko i na bieżąco dostosowywać ustawienia, takie jak rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, jasność i inne dodatkowe opcje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię