Strona głównaWiadomościLepix przedstawia rewolucję w dziedzinie myszy dla graczy

Lepix przedstawia rewolucję w dziedzinie myszy dla graczy

Francuska firma Lexip poszukuje inwestorów chcących wesprzeć projekt „najbardziej dokładnej i wszechstronnej myszy do gier, jaką kiedykolwiek stworzono”. Opis sugeruje coś nadzwyczaj wyjątkowego i niepowtarzalnego. Projekt nowego gryzonia trafił na Kickstarter tydzień temu i zrobił na społeczności całkiem dobre wrażenie. Zebranie potrzebnej kwoty wynoszącej 25 000 euro zajęło ok 25 minut. Zbiórka zakończyła się z wynikiem 130 000 euro. 

Sercem tej nietypowej myszy jest integracja dwóch joysticków. Pierwszy z nich to w zasadzie cała mysz. Kontrolę uzyskujemy przez odchylanie myszy w górę, dół, lewo lub prawo. Kąt odchylenia wynosi +/- 20 stopni. Drugi z joysticków został umieszczony pod kciukiem i odchyla się o +/- 30 stopni we wszystkich kierunkach. Twórcy twierdzą, że obsługa urządzenia jest intuicyjna a dzięki temu nietypowemu rozwiązaniu bardzo szybko zyskamy łatwy dostęp do dodatkowych opcji, poleceń i skrótów.

Lepix uważa, że zarówno zwykli użytkownicy jak i profesjonalni gracze będą zainteresowani ich myszą 3D i szybko dostrzegą korzyści płynące z używania ich sprzętu w grach. Według producenta gryzoń idealnie sprawdza się w symulatorach, grach budowlanych, wyścigowych, FPS, MMO i MOBA. W śród tytułów można wymienić m.in. Overwatch, CS: GO, WOW, Fallout 4, GTA V i inne.

Chociaż zgodnie z opisem mysz dedykowana jest dla graczy, Lepix zapewnia, że jego nowe urządzenie idealnie nadaje się również dla projektantów, inżynierów oraz użytkowników domowych i biurowych. Został przygotowany również wariant dostosowany dla osób leworęcznych.

Według opisu producenta nowy przedstawiciel ogoniastych szkodników oferuje siedem programowalnych przycisków, scroll, regulowany sensor laserowy PixArt ADNS-9800, regulację czułości joysticka, obsługę makr, odłączany pleciony przewód i oświetlenie RBG w trzech strefach.

Osoby, które wsparły projekt dodatkowo oprócz myszy otrzymają jeszcze podkładkę żelową.

Nowa mysz ma trafić do sklepów już w czerwcu, szacowana cena urządzenia to 99-109 euro. Więcej o urządzeniu na stronie projektu.

Ciekawe rozwiązanie, bardzo chętnie bym taką mychę przetestował. Cena jak na nasze warunki trochę zaporowa może jednak warto. Co sądzicie o tego typu hybrydach?

Źródło: hexus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię