Strona głównaWiadomościRozrywkaLiczba streamów na świecie spada, ale nie na Twitchu

Liczba streamów na świecie spada, ale nie na Twitchu

Wygląda na to, że na dobre świat doszedł do siebie po pandemii i ludzie zajmują się aktywnością na zewnątrz. Liczba streamów na całym świecie w ostatnim czasie znacząco spada, jednak nadal najpopularniejszą platformą pozostaje Twitch.

Według raportu Streamlabs wszystkie platformy streamingowe odnotowały spadek aktywności użytkowników, w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku. Pandemia Covid jest główną przyczyną zarówno wzrostu jak i spadku zainteresowania graczy streamingiem. Podczas pandemii i dużej ilości czasu spędzanego w domu wzrosła liczba streamów i widzów. Teraz po otwarciu, ludzie wrócili do pracy stacjonarnej oraz zaczęli spędzać więcej czasu poza domem.

Zobacz: Total War: Warhammer 3 – dodatek Immortal Empires już latem

Co ciekawe, pomimo tendencji spadkowej Twitch zaliczył wzrost w okresie od stycznia do marca 202 o 7,5 procenta. To pierwszy wzrost od II kwartału 2021. W tym roku zwiększyła się liczba godzin nadawania o 12 procent.

Inne platformy takie jak YouTube Gaming oraz Facebook Gaming odnotowały spadek w ciągu ostatniego roku, zarówno pod względem godzin oglądania jak i przesyłania treści. Dzieje się tak pomimo przejścia wielu znanych streamerów z Twitcha do YT.

Nie jest jasne dlaczego, odnotowano wzrost w ostatnim kwartale. Możliwe, że powodem jest możliwość strumieniowania Twitch na Xbox oraz dużą liczbą streamów charytatywnych na rzecz Ukrainy.

Co ciekawe, wiele osób widzi w streamingu źródło dodatkowego zarobku, co stało się jednym z  motorów do działania podczas pandemii. Twitch pozostaje czołową platformą streamingową z ogromnym udziałem w rynku wynoszącym 76 procent godzin oglądania i 91,5% godzin transmisji strumieniowych.

Najczęściej streamowaną grą jest Grand Theft Auto 5, a następnie League of Legends.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię