Strona głównaWiadomościLiczbę cennych danych liczycie w terabajtach? WD ma dla was rozwiązanie.

Liczbę cennych danych liczycie w terabajtach? WD ma dla was rozwiązanie.

Mowa tu o nowym dysku, który Western Digital właśnie wprowadziło do sprzedaży. Konsumenci, którym zależy na maksymalnym bezpieczeństwie danych przy zachowaniu dużego rozmiaru dysku będą zainteresowani nowym, złotym punktem oferty WD.

Seria produktowa WD Gold jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Nie mówimy tu o szybkości działania, dyskom talerzowym i tak nigdy nie uda się dogonić SSD, lecz o bezpieczeństwie danych, na które największy wpływ ma bezawaryjność mechaniki i elektroniki dysku.

Do kolekcji złotych talerzy dołącza opcja przyzwoicie pojemna, bo użytkownikom odda do dyspozycji aż 12 TB przestrzeni. Pozostałe parametry prezentują się typowo, dane kręcić się będą z szybkością 7200 obrotów na minutę, pamięć podręczna dysku ogarnie do 256 MB zer i jedynek. To czym Western Digital może się tu wyróżnić to przede wszystkim wskaźnik żywotności na poziomie 2.5 miliona godzin, co zdaje się potwierdzać czas gwarancji – aż 5 lat.

Dla zainteresowanych zakupem delikatny prysznic – jak na rozwiązania z górnej półki przystało – cena dysku w wersji 12 TB to 522 USD.

A wy? Jak chronicie swoje dane? Płyty CD/DVD? Zewnętrzny dysk talerzowy? Pendrive?

Źródło: techpowerup

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię