Strona głównaWiadomościCounter-Strike: Global Offensive za darmo. W Chinach.

Counter-Strike: Global Offensive za darmo. W Chinach.

CS:GO zdobywa kolejne kraje. Tym razem padło na Chiny. Valve podpisało umowę z wydawcą Perfect World, znaną na lokalnym ogródku z gier MMORPG w modelu free-to-play. Co otrzymają nowi gracze o wąskich oczach?

Przede wszystkim możliwość zagrania w Counter-Strike: Global Offensive całkowicie za darmo, jeśli tylko będą w stanie potwierdzić swoją tożsamość i tym samym – chińskie obywatelstwo. Dokonać tego mogą poprzez zewnętrzną platformę wydawcy Perfect World, rejestrując się i odpowiednio wypełniając informacje o sobie. Dla tych, którzy pragną zachować anonimowość – gra będzie dostępna już w bardziej znanej, płatnej formie.

Dla tych, którzy wypełnią stosowne pola czeka status Prime, znany z europejskiej wersji gry i działający w identyczny sposób, lokalne serwery gry co zapewnić ma niskie pingi oraz…

Najszybsi gracze, którzy zarejestrują się poprzez platformę Perfect World w pierwszym miesiącu otrzymają graffiti oraz dwie naklejki za darmola!

Decyzja Valve o wypuszczeniu darmowej wersji CS:GO na terenie Chin jest zrozumiała, firma planuje zawalczyć z liderem na rynku gier FPS w tamtejszych rejonach – grą CrossFire. Oczywiście im wiecej tortu dla GabeNa, tym większe zyski z mikropłatności w formie skrzynek, skinów, naklejek i tym podobnych.

Jako ciekawostkę można nadmienić fakt, iż CrossFire oparło swój sukces na produkcie Valve. Gra jest niemal kompletnym klonem wersji 1.6 co nikogo nie powinno w sumie zdziwić. Chińczycy mają talent do naśladownictwa.

Źródło: vg247

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię