Strona głównaGryLife is Strange 2 ma już datę premiery

Life is Strange 2 ma już datę premiery

Twórcy świetnej przygodówki mają przed sobą spore wyzwanie. Czy w kontynuacji uda im się udźwignąć sukces pierwszej części gry?

Nic nie zapowiadało, że Life is Strange namiesza w gatunku gier przygodowych, a jednak… Studio DontNod wypracowało swój sukces dzięki świetnej fabule i postaciom. Wielką jej siłą jest przede wszystkim ciężar podejmowanych decyzji, którymi gracz wpływa nie tylko na jedno wydarzenie, ale i dalszy etap historii, dając prawdziwe świadectwo konsekwencji dobrych i złych wyborów. To także jeden z nielicznych przykładów, gdzie gracze mogli „cofnąć się w czasie” i naprawić swój błąd, bez wczytywania save’a.

Zadajemy sobie pytanie, czy kontynuacja serii będzie budzić w nas podobne emocje. Zagadką pozostaje też sposób połączenia scenariuszy pierwszej i drugiej części. Jak deweloperzy zbudują nowy świat bazując na dwóch skrajnie różnych zakończeniach? O tym mamy się przekonać już niebawem, bo premierę pierwszego z pięciu odcinków zaplanowano na 27 września.

[you tube=QfP9WX0Ojr0]

Zanim odpalimy Life is Strange 2, będziemy mogli przegrać darmowy epizod The Awesome Adventures of Captain Spirit (26 czerwca). Ma on na nowo wprowadzić nas w uniwersum gry, nadto rozgrywane w nim wydarzenia będą miały bezpośredni wpływ na fabułę LiS 2. Więc w trakcie rozgrywki lepiej z uwagą podejdźcie do tematu rozwiązywania problemów, bo za kilka miesięcy lekkomyślność może się na Was zemścić. 

Źródło: polygon.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię