Strona głównaWiadomościLords of the Fallen 2 wciąż powstaje, lecz na pewno nie pojawi...

Lords of the Fallen 2 wciąż powstaje, lecz na pewno nie pojawi się w 2017

Studio CI Games nie porzuciło planów na drugą część Lords of the Fallen. Kontynuacja jest zapowiadana na lepszą i bardziej dopracowaną.

Jeszcze długa droga czeka studio CI Games przed wypracowaniem stabilizacji finansowej, która pozwoliłaby realizować projekty zgodnie z założeniami twórców na gry wielkie i ambitne. Szanse na dalszy rozwój zaprzepaściła premiera Sniper Ghost Warrior 3 okazawszy się strzelanką nierówną pod względem technicznym i rozrywkowym. Ich komputerowa flama zmusiła zarząd do zmiany strategii firmy na rynku gier. Jednak twórcy uspokajają, że w cieniu wydawniczej katastrofy oraz tematu dłużników upominających się o spłaty zaciągniętych kredytów, tli się nadzieja na jeszcze jeden poważny tytuł.     

Redakcja Eurogamer w rozmowie z Markiem Tymińskim – CEO CI Games – uzyskała interesujące informacje nt. produkcji kontynuacji polskiego RPG-a. Mimo klapy z SGW 3 prace nad Lords of the Fallen 2 nadal trwają. Prowadzi ją niezbyt liczna grupka osób, acz tworzą ją najbardziej doświadczeni pracownicy. Mniejsza liczba programistów i projektantów prowadzących LotF 2 przyczyni się do wydłużenia procesu twórczego, ale gra na pewno powstanie.

„Z pewnością gra znajduje się w naszych planach i zamierzamy stworzyć wspaniałą grę. Podchodzimy bardzo poważnie do sequela Lords of the Fallen. „

„Nie powiedziałbym, że jest  kilka lat przed nami. Pracujemy nad Lords of the Fallen już całkiem długo i dotychczas zrobiliśmy naprawde dużo.” – zdradził Marek Tymiński w rozmowie z portalem Eurogamer.

Jeśli Tymiński nie powiedział tego tylko po to, by Lords of the Fallen nie zniknęło zbyt szybko z medialnego firmamentu, to sprawa wyglądałaby w o wiele jaśniejszych barwach. Tymiński zamierza dać swoim podwładnym tyle czasu, ile będzie potrzebne, aby stworzyć godnego następce wydanego w 2014 protoplasty.

 

   

Źródło: gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię