Strona głównaGryAktualnościLost Ark – Premiera Free-to-Play opóźniona

Lost Ark – Premiera Free-to-Play opóźniona

Oficjalna premiera Lost Ark Free-to-Play została opóźniona. Deweloperzy chcą rozwiązać problem w ciągu kilku godzin.

Serwery MMORPG miały zostać uruchomione dzisiaj o godzinie 18:00, jednak tak się nie stało. Z oficjalnego konta gry na Twitterze możemy dowiedzieć się, że pojawiły się problemy z uruchomieniem serwerów. Jak czytamy w poście:

Mamy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany w ciągu kilku godzin.

Wygląda na to, że wydawca Amazon i deweloper Smilegate RPG chcą uniknąć powtórki premiery Lost Ark na Steamie z początku tygodnia. Gra miała być dostępna dla graczy, którzy wykupili jeden z pakietów Lost Ark Founders, jednak gracze przez wiele godzin po oficjalnym uruchomieniu nie mogli dołączyć do gry.

Zobacz: Battlefield 2042 – gracze domagają się zwrotu pieniędzy

A gdy komuś w końcu udało się uruchomić grę trafiał do długiej kolejki logowania. W szczytowym momencie na serwerach było ponad 500 000 graczy. Większość serwerów jest już pełna i nie daje możliwości tworzenia nowych postaci. Na potrzeby premiery free-to-play, Amazon i Smilegate RPG stworzyły 15 nowych serwerów i starają się zachęcić graczy do przejścia na serwery o mniejszej liczbie ludności, umożliwiając graczom, którzy już odebrali nagrody z Pakietu Założycielskiego na jednym serwerze, zrobienie tego ponownie na nowym.

Oprócz ogromnej liczby jednoczesnych graczy na starcie gry, Lost Ark ma również ogromną liczbę widzów na Twitchu (który jest własnością wydawcy Lost Ark, Amazon). Podczas premiery gry ponad 1,3 miliona widzów oglądało transmisje związane z Lost Ark. Oglądanie niektórych transmisji z gry zapewnia graczom nagrody w grze w postaci Twitch Drops w ramach wydarzenia startowego Legends of Lost Ark.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię