Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Warzone 2 i Modern Warfare 2 oficjalnie potwierdzone

Call of Duty: Warzone 2 i Modern Warfare 2 oficjalnie potwierdzone

Call of Duty: Warzone 2 oraz Modern Warfare 2 zostały oficjalnie ogłoszone. News pojawił się na kanałach social media streamerów związanych z Activision.

Później samo Activision potwierdziło informację we wpisie na swoim blogu. Zaplanowane jeszcze na ten rok nowe Call of Duty będzie sequelem Modern Warfare z 2019 roku – gry, która sprzedała się w ok. 30 milionach kopii.

Jak wynika z informacji podanych przez wydawcę, zarówno nowe Modern Warfare jak i Warzone 2 zostały zaprojektowane praktycznie od zera. Obie gry działają na nowym silniku, a za rozwój odpowiedzialne jest Infinity Ward. O Warzone 2 nie wiadomo jeszcze niemal nic, ale Activision obiecuje graczom “ogromną ewolucję” w formule Battle Royale. Ma się mi.in. pojawić zupełnie nowy sandbox.

Activision zapowiadało już Call of Duty: Warzone 2 i Modern Warfare 2 od jakiegoś czasu, więc ogłoszenie nie jest dla branży szczególnym zaskoczeniem. Już wcześniej też zarząd wydawcy mówił, że w przygotowaniu są kolejne gry z serii. Oto co wiemy o poszczególnych grach.

Warzone 2

Nowe informacje o Warzone 2 pojawiły się między innymi u jutubera JackFrags. Gra ma mieć znaczące usprawnienia, a żadne dwa mecze nie będą takie same. Według serwisu CharlieIntel, że poprzednia gra nie tworzyła poczucia bycia ani Modern Warfare, ani czymś w stylu Black Ops – nowa ga ma być bliższa tym korzeniom.

Modern Warfare 2

Ten sam serwis podaje, że nowe Modern Warfare ma się pojawić tej jesieni. Reżyser studia, Pat Kelly powiedział, że sequel gry powinien być czymś oczywistym, szczególnie biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszyła się poprzednia część. O grze wiadomo jedynie tyle, że ma się koncentrować fabularnie na kolumbijskich kartelach narkotykowych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mimo przejęcia Activision przez Microsoft, nowe gry nadal mają trafiać na PlayStation, a być może także na Nintendo Switch.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię