Strona głównaWiadomościZniknął jeden z największych kanałów gamingowych na YouTubie. Co się stało?

Zniknął jeden z największych kanałów gamingowych na YouTubie. Co się stało?

Machinima to jeden z najstarszych i zarazem największych kanałów na YouTubie o tematyce gier. Osiągnął poziom aż 12 mln subskrybentów. Chociaż w tym przypadku należałoby użyć czasu przeszłego, bo niemal cała biblioteka została usunięta. Co się stało?

Machnima jest (a może była?) jednym z największych kanałów gamingowych na YouTubie. Prowadzona jest od 2006 roku i przez te lata uzbierało się w sumie setki, jeśli nie tysiące materiałów. Gracze lubili Machinimę, co znalazło odzwierciedlenie w ponad 3 mln fanów na Facebooku i 12 mln subskrypcji na YouTubie. Niektórzy twierdzili, że YouTube odniósł sukces między innymi dzięki Machinimie. Ale to już przeszłość. W miniony piątek stało się coś niespodziewanego. Niemal cała biblioteka filmów na YouTubie została usunięta. Dlaczego?

Zobacz: Nowy wiceszef ministerstwa cyfryzacji wypowiada wojnę patostreamerom

Prawdopodobnie jest to spowodowane sprzedażą Machinimy. Serwis, wraz z kanałem na YouTubie, został kupiony przez Otter Media, do której należy też inny kanał o nazwie Fullscreen. Co prawda nowi nabywcy obiecywali gładką zmianę, ale najwyraźniej stało się coś niedobrego. Nie wiemy, co dokładnie. Faktem jest natomiast, że decyzja o usunięciu materiałów była zaskoczeniem dla wielu osób, które kiedyś tworzyły treści na kanał. Ich praca z ponad 10 lat została usunięta, niemal jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Zobacz: YouTube idzie na wojnę z patostreamerami. Będą bany i kasowanie filmów

Wciąż jest szansa, że materiały zostaną przeniesione na inny kanał lub stronę internetową. Póki co nie znamy dokładnej przyczyny usunięcia materiałów. Być może nowi właściciele wkrótce zdradzą więcej szczegółów tej sprawy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię