Strona głównaWiadomościYouTube idzie na wojnę z patostreamerami. Będą bany i kasowanie filmów

YouTube idzie na wojnę z patostreamerami. Będą bany i kasowanie filmów

YouTube nareszcie bierze się za robienie porządków z wszechobecną patologią w serwisie. Nadchodzą mroczne czasy dla patostremerów i pranksterów. Za niestosowanie się do nowego regulaminu usługi czeka ich blokada konta i usunięcie materiałów z kanału.

Serwis w nowym regulaminie jasno informuje, że umieszczenie w serwisie „treści, które zachęcają do przemocy bądź niebezpiecznych zachowań, mogących prowadzić do poważnych szkód fizycznych, traumy, bądź śmierci” jest zabronione.

Zobacz: Daniel Magical ma sądowy zakaz streamowania. Ma też postawione zarzuty

Dotyczy to także wszelkiego rodzaju wyzwań oraz pranków z udziałem dzieci. Jednym z motorów zmiany podejścia przez YouTube’a było ostatnie wyzwanie inspirowane filmem Bird Box z Sandrą Bullock. Wyzwanie polegało na zakryciu sobie oczu, wyjściu na wiele godzin w miasto i wykonywaniu codziennych czynności, w tym prowadzeniu samochodu, co doprowadziło do wielu wypadków. Umieszczanie filmów z tą niebezpieczną zabawą zostało zakazane przez YouTube, który przy okazji zajął się również patostreamerami.

Serwis ostrzega użytkowników, że treści tego rodzaju będą usuwane, a właściciele kanałów dostaną ostrzeżenie na 90 dni, które ograniczy im dostęp do serwisu. Trzykrotne ostrzeżenie będzie wiązało się z zablokowaniem konta. Zmiany dotyczą również miniaturek, które od teraz nie mogą zawierać scen przemocy i pornografii.

Jedną z pierwszych „ofiar” nowej polityki YouTube stał się Gural, więcej na ten temat przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

A wy popieracie te zmiany? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię