Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMafia: Definitive Edition – policja nie będzie się już czepiać

Mafia: Definitive Edition – policja nie będzie się już czepiać

Oryginalna Mafia była grą wyjątkową i pod wieloma względami przełomową. Wielu graczy wspomina ją z ogromnym sentymentem. Jednak nie wszyscy chyba pamiętają, jak bardzo czepialska była policja w czeskiej produkcji i jakie powodowało to czasami problemy.

W oryginalnej Mafii, chociaż byliśmy członkami organizacji przestępczej, trzeba były uważać na to, co się robi. Policja bywała bardzo skrupulatna i potrafiła czepiać się rzeczy, które w innych grach uchodzą nam płazem. Przekroczyłeś prędkości? Mandat! Przejechałeś na czerwonym świetle? Mandat! Z jednej strony wprowadzało to realizm, a z drugiej było momentami problematyczne. Trzeba było być naprawdę ostrożnym albo czekało nas ciągłe płacenie grzywien lub uciekanie przed funkcjonariuszami.

W tym roku na rynek trafi remake oryginalnej odsłony, czyli Mafia: Definitive Edition. Produkcja powstaje od zera. Z tego powodu przejdzie sporo zmian, w tym związanych z policją. Twórcy, słowami swojego dyrektora kreatywnego – Hadena Blackmana, zapowiedzieli, że w grze pojawią się ustawienia dotyczące funkcjonariuszy prawa, które będą niezależne od ogólnego poziomu trudności. Gracze będą mogli sami wybrać, czego i jak bardzo będą czepiać się policjanci. Oczywiście możliwe będzie również pozostanie przy starym i bardziej wymagającym systemie, jeśli ktoś będzie miał na to ochotę.

Mafia: Definitive Edition z licznymi zmianami

Z wywiadu z Blackmanem dowiadujemy się również, że spore zmiany przejdzie mechanizm strzelania. Studio Hangar 13 postanowiło wykorzystać system znany z Mafii III, w tym model osłon. Jednocześnie strzały mają być dużo bardziej śmiercionośne. Możemy się jedynie domyślać, że powalenie wroga nie będzie wymagało władowania w niego całego magazynka.

– Oryginał był wymagającą grą i to między innymi świadczyło o jego atrakcyjności. Staramy się podążać linią normalnego poziomu trudności, aby mieć pewność, że nadal jest to atrakcyjne doświadczenie dla tych, którzy pamiętają oryginał, a jednocześnie nie zniechęcimy nowych fanów. Chcemy to rozwiązać między innymi poprzez danie kontroli nad wieloma różnymi opcjami – powiedział Haden Blackman.

Mafia: Definitive Edition zadebiutuje 28 sierpnia 2020 roku w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Jest to remake pierwszej odsłony Mafii, która oryginalnie została wydana w 2002 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceUSGamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię