Strona głównaEsportMajor Counter Strike rozegra się w Krakowie. Virtus.pro powalczy o milion dolarów

Major Counter Strike rozegra się w Krakowie. Virtus.pro powalczy o milion dolarów

Co mają wspólnego Counter Strike, milion dolarów i Kraków? Te trzy rzeczy mają się złożyć w jedną całość 21-23 lipca w trakcie turnieju Major PGL CS:GO w Tauron Arenie.

Międzynarodowe turnieje e-sportowe nie zdarzają się w Polsce dosyć często. Jeszcze rzadziej są to zawody o najwyższej randze Major w grze Counter Strike Global Offensive. Ostatnim razem taka akcja miała miejsce w Katowicach na IEM 2015. Wtedy to w półfinale Virtus.pro uległ szwedzkiej grupie Fnatic, która zgarnęła główną nagrodę.

W tym roku Polacy na własnym terenie będą mogli odgryźć się za niedawną porażkę i zgarnąć 1 milion dolarów. Główna część turnieju wystartuje w dniach 21-23 lipca, podczas której będziemy mogli kibicować naszym Virtusom. Oprócz Polaków zapewnione miejsce w turnieju mają jeszcze SK Gaming, Fnatic, FaZe, North, Natus Vincere i Astralis. Przed fazą zasadniczą zorganizowany zostanie etap kwalifikacji, umożliwiający wszystkim zgłoszonym drużynom powalczyć o miejsce w rywalizacji grupowej i playoffach. Zmagania będą trwać 15-18 lipca i wyłonią 8 kolejnych teamów.

Organizatorem turnieju jest PGL mające już na swoim koncie udanie przeprowadzony turniej w Rumunii Major CS:GO, więc możemy liczyć na to, że i tym razem wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Co więcej, organizatorzy zapowiedzieli, że po raz pierwszy transmisje wszystkich meczy będzie można obejrzeć w rozdzielczości FHD. Impreza na pewno przyciągnie wielu kibiców i fanów e-sportu i pozostaje tylko pytanie, jak wielu z nich pomieści Tauron Arena w Krakowie. Aby tam się dostać potrzebny będzie pakiet biletów, ale jeszcze nie znamy ich ceny. Można wstępnie założyć, że koszta poniesione z tytułu udziału w imprezie wyniosą tyle samo, co poprzednim razem.     Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę wydarzenia major.pglesports.com.

Źródło: csgo.pglesports.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię