Strona głównaEsportMajor CS:GO wraca do Katowic. ESL zdradza pierwsze informacje na temat Intel...

Major CS:GO wraca do Katowic. ESL zdradza pierwsze informacje na temat Intel Extreme Masters 2019

Do kolejnej edycji Intel Extreme Masters Katowice zostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz organizatorzy postanowili zdradzić kilka informacji na temat tej imprezy.

Przede wszystkim, na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji prasowej potwierdzono dwie, bardzo ważne informacje – datę oraz to, że IEM Katowice 2019 będzie kolejnym Majorem CS:GO. Turniej dla publiczności będzie więc dostępny na przestrzeni dwóch weekendów: 21-24 lutego oraz 28 lutego – 3 marca. Jak łatwo policzyć, jest to łącznie o 3 dni dłużej niż w zeszłym roku. Major będzie jednocześnie głównym turniejem Intel Extreme Masters 2019, a nie jak do tej pory turniejem „pod” IEM (tak było w przypadku dwóch poprzednich polskich majorów – EMS i ESL One). Najpierw jednak odbędzie się faza eliminacyjna w ESL Arenie, gdzie wystąpią 24 zespoły (tą zaplanowano na 14-20 lutego), a następnie „faza legend” na terenie MCK Katowice. Ta faza zostanie po raz pierwszy w historii rozegrana przy udziale publiczności, podczas pierwszego weekendu IEM Katowice 2019, w dniach 21-24 lutego). No i na koniec oczywiście finałowa „faza mistrzów” na scenie głównej w Spodku od 28 lutego do 3 marca.

Łącznie więc będą to aż trzy tygodnie wypełnione walką o pulę nagród wysokości 1 miliona dolarów. Intel Extreme Masters 2019 to także kolejna edycja IEM Expo – tej części eventu również nie zabraknie w przyszłym roku. 

Sprzedaż biletów rusza we wrześniu i będzie podzielona na tury, ale oczywiście nadal pozostaje możliwość darmowego wstępu na turniej. To jak, wybieracie się do Katowic?

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię